Mundial TYPY do meczu Panama – Tunezja

0

Przed nami najbardziej interesujący mecz mundialu w Rosji. Na to spotkanie czekają wszyscy fani piłki nożnej na całym świecie, więc nie widzimy innej możliwości niż w czwartek o 20:00 usiąść przed telewizorami i odpalić sobie Panamę z Tunezją. Oczywiście na tak wielki mecz nie mogło zabraknąć kolejnego odcinka serii Mundial Typy.

ZOBACZ nasze typy do pozostałych spotkań:
Polska – Japonia, Senegal – Kolumbia oraz Anglia – Belgia.

PANAMA

Kadra Panamy to zdecydowanie najsłabsza drużyna mundialu pod względem taktycznym. Jej reprezentanci cechują się chaosem w rozgrywaniu, a o trzymaniu pozycji chyba nigdy nie słyszeli. Jednak my – jako kibice Wróbli Nawałki – możemy naszym panamskim odpowiednikom zazdrościć. Nasze drużyny narodowe jadą do domu już po dwóch meczach fazy grupowej, ale to Panamczycy cechowali się w swoich meczach dużym zaangażowaniem, czego o naszych kopaczach powiedzieć nie możemy.

Mieli zostać zjedzeni już w pierwszych minutach meczu z Belgami. Jednak gracze Hernána Darío Gómeza dzielnie stawili czoło atakującym rywalom i do przerwy udało im się dowieźć bezbramkowy remis. Pękli dopiero w drugich czterdziestu pięciu minutach i dostali trzy bramki. Jednak za postawę w pierwszej połowie należą im się wielkie brawa. Drugi mecz zawodnicy z Ameryki Środkowej na pewno chcą jak najszybciej wymazać z pamięci. Anglicy zdominowali ich już od pierwszej minuty, a Panama nie mogła sobie poradzić z ich atakami i to mimo zmasowanej obrony. Do przerwy było już 5:0 dla Synów Albionu, którzy zrobili z tego meczu gierkę treningową. Los Canaleros walczyli jednak do końca i zdobyli pierwszą bramkę w historii swoich występów na mundialu!

LvBet bonus 20 zł

TUNEZJA

Tunezyjczycy po pierwszym meczu mogli mieć na swoim koncie jeden punkt i być może dalsze szanse na awans, ale mecz z Anglikami przegrali rzutem na taśmę. W tamtym spotkaniu sprawdziło się stare powiedzenie, że gra się do końca i czujnym pozostać trzeba do ostatniej minuty. Rozkojarzenie tunezyjskich obrońców wykorzystał Harry Kane, który rozstrzygnął losy spotkania strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Podopieczni Nabila Maâloula mają czego żałować.

W meczu z Belgami byli już bez szans i od pierwszego gwizdka sędziego obserwowaliśmy różnicę kilku klas. Po pierwszych szesnastu minutach Czerwone Diabły prowadziły już 2:0 po bramkach Edena Hazarda i Romelu Lukaku. Tunezyjczycy zdobyli bramkę na 1:2, ale mamy wrażenie, że ta zadziała na Europejczyków tylko i wyłączenie mobilizująco. Przed przerwą podwyższył jeszcze Lukaku, a w drugiej połowie na listę strzelców ponownie wpisał się Hazard, a następnie wprowadzony Batshuayi. Rozmiary porażki w doliczonym czasie gry zmniejszył jeszcze Wahbi Khazri.

MUNDIAL TYPY

Zwycięstwo Tunezji @1.87 – w meczu z Panamą Tunezyjczycy będą faworytem, a patrząc na kryminał w defensywie ich rywali, to tak wysoki kurs na zwycięstwo ekipy z Afryki trzeba wziąć w ciemno. Szczególnie, że Tunezja jest o wiele lepszym piłkarsko zespołem od debiutujących na mundialu Panamczyków.

Tunezja (-1) @3.25 – odważniejszym proponujemy zakład, że Tunezja wygra przynajmniej dwoma bramkami. Widać, że Tunezyjczycy chcą być dobrze zapamiętani po tym mundialu. Postawili twarde warunki do gry Anglikom, a Belgom udało im się strzelić dwie bramki. Mecz z Panamą, to szansa na pokazanie się z jak najlepszej strony. Jeszcze jeden fakt: Panama w 2018 roku straciła 17 goli, a zdobyła ich… 2.