Mundial 2018: Francja – Belgia (relacja i wynik na żywo)

0
Francja - Belgia relacja live mundial

Przed nami pierwszy półfinałowy mecz Mistrzostw Świata, w którym Francja będzie podejmować Belgię. Która z europejskich ekip zagra w wielkim finale 15 lipca? Zapraszamy na naszą relację live!

ZOBACZ nasze typy do meczu: Chorwacja – Anglia

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC MECZU! FRANCJA WYGRYWA 1:0 I 15 LIPCA ZAGRA W WIELKIM FINALE W MOSKWIE. JUTRO DRUGI PÓŁFINAŁ.

90′ + 5 – Blisko było o gola dla Francji! W świetnej sytuacji znalazł się Corentin Tolisso, ale obronił Thibaut Courtois.
90′ + 3 – Strzelał na bramkę Belgów Antoine Griezmann, ale Thibaut Courtois obronił to uderzenie.
90′ + 2 – brzydkie zachowanie Mbappe. Francuz odkopywał coraz dalej piłkę i grał na czas. Dostał żółtą kartkę.

90′ + 1  – zmiana w Belgii. Chadli out, Batshuayi in.
90′ – sędzia główny doliczył sześć minut.
88′ – Kevin De Bruyne dośrodkował z rzutu wolnego. Spore zamieszanie w polu karnym Francji, ale ostatecznie Trójkolorowi wybili piłkę.
87′ – kolejna wrzuta Belgów i kolejne wybicie Francuzów. Czerwone Diabły nie mają sposobu na defensywę swojego rywalu. Muszą liczyć na przebłysk geniuszu Hazarda lub De Bruyne.
86′ – Blaise Matuidi po wcześniejszym starciu z Hazardem nie może dalej kontynuować gry. W jego miejsce wejdzie Tolisso.
84′ – pierwsza zmiana w zespole Francji. Steven N'zonzi wchodzi za Oliviera Giroud.
81′  – mocny strzał Witsela zza pola karnego, ale Lloris znowu na posterunku!
81′ – Zmiana w Belgii. Wchodzi Yannick Ferreira Carrasco za Fellainiego.
80′ – ewidentny faul Giroud na Hazardzie tuż przed polem karnym Francji, ale sędzia nakazał grać dalej! Koszmarny błąd arbitra.
79′ – Griezmann w pole karne z rzutu wolnego, ale Paul Pogba niecelnie uderzył na bramkę i rozpocznie Hugo Lloris.
76′ – dalej przeważa Belgia, ale nie potrafi ona wykreować sobie żadnej 100% sytuacji. Francja cofnęła się do defensywy.

70′ – Belgia w ataku. Szuka swojej szansy po dośrodkowaniach w pole karne.
67′ – Kylian Mbappe zagrał do Antoine Griezmanna. Ten odegrał przed pole karne, skąd niecelnie strzelał Olivier Giroud.
65′ – dośrodkowanie Mertensa, ale Lloris wybija piłkę poza pole karne. Za chwilę kolejna wrzutka Mertensa, tym razem o wiele lepsza, Fellaini dochodzi do piłki, ale jego główka mija słupek.

60′ – zmiana w Belgii. Mertens melduje się na boisku za Dembele.
GOL NA 1:0:

56′ – co zagrał Mbappe??!! Młody Francuz piętką dograł do Giroud, ale zawodnik londyńskiej Chelsea ponownie nie wykorzystał nadarzającej mu się okazji.
Który to już gol na tych mistrzostwach ze stałego fragmentu gry?

54′ – rzut wolny dla Francji niemal z narożnika pola karnego. Griezmann dośrodkowuje w pole karne, ale Kompany wyjaśnia sytuację.
51′ – GOOOOOOL! Francja zdobywa bramkę. Griezmann dośrodkowuje piłkę z rzutu rożnego, a tam Umtiti jest szybszy od Fellainiego i strzela gola na 1:0!
Czas na wspomnienia vol. 3:

48′ – Wistel w pole karne, do główki doskakuje Lukaku, ale jego strzał leci ponad poprzeczką.
46′ – zaczynamy drugą połowę!
Statystki po pierwszej połowie:

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Jak na razie obserwujemy popis umiejętności bramkarskich Hugo Llorisa i Thibaut Courtois. To zdecydowanie ich mecz. Dobrze zaprezentował sie także Hazard i Mbappe, którzy napędzają ataki swoich ekip.

45′ + 1 – pomyłka Umtitiego przy dośrodkowaniu, ale Lukaku był zbyt zaskoczony kiksem obrońcy Barcelony i nie wykorzystał okazji.
45′ – nie. Griezmann prosto w mur.
44′ – faul na Pogbie przed polem karnym Belgów. Rzut wolny. Czy zobaczymy bramkę?
42′ – dośrodkowanie w pole karne Francuzów. Samuel Umtiti wybił piłkę.
39′ – znowu strzał Griezmanna, ale tym razem został on zablokowany. Po chwili Pavard wyszedł 1 na 1 z Courtois. Bramkarz Czerwonych Diabłów spisał się jednak na medal i obronił strzał młodego obrońcy. Warto podkreślić, że doskonałe podanie zaliczył w tej akcji przyszły zdobywca Złotej Piłki, Kylian Mbappe.
Czas na wspomnienia vol. 2:

36′ – niecelny strzał Griezmanna. Jak to mówi młodzież: masakracja.
34′ – była okazja dla Francji! Griezmann zagrywa długą piłę do Mbappe, a ten zgrywa do wbiegającego Giroud. Napastnik jednak nie trafił czysto w futbolówkę i ta nie poleciała nawet w światło bramki.
32′ – ale na karuzelę wziąl teraz Hazard Pavarda! Jednak z pomocą przyszedł Pogba i w dwójkę udało im się wypchnąć zawodnika Chelsea poza boisko.

31′ – Pavard dośrodkowuje w pole karne, do piłki dochodzi Oliver Giroud, ale jego strzał głową mija tylko słupek bramki.
27′ – De Bruyne zagrywa płaską piłkę z lewej strony, ale na posterunku jest Umtiti, który zażegnuje niebezpieczeństwo.
25′ – Ładnie rozegrana akcja przez Francję. W pole karne dośrodkowywał Lucas Hernandez. Został jednak zablokowany.
21′ – przewaga Belgów coraz bardziej widoczna. Kolejny rzut rożny dla podopiecznych Martineza. Wrzutka i De Bruyne w zamieszaniu podbramkowym dochodzi do okazji strzeleckiej, ale we wspaniały sposób interweniuje bramkarz Tottenhamu.

20′ – wrzutka Belgów wybita poza pole karne, jednak futbolówka po chwili wraca w pole karne. Jednak Lloris na posterunku i wybija piłkę z dala od swojej bramki.
19′ – Hazard zgubil Pavarda i uderzył mocno na bramkę Llorisa. Rykoszet i będzie jeszcze rzut rożny.
Czas na wspomnienia:

16′ – strzał Hazarda mija słupek bramki przeciwnika o pół metra. Trochę pogubili się francuscy obrońcy w tej sytuacji.
15′ – Francja i Belgia grają przede wszystkim bardzo uważnie w obronie. Z przodu bez fajerwerków – jak na razie. Kto pierwszy popełni błąd?
12′ – prostopadła piłka do Mbappe, ale nie tym razem! Piłka leciała zbyt szybko i Courtois nie miał problemów z interwencją.
9′ – Pavard znowu traci piłkę, mocne podanie do Hazarda, ale Varane skutecznie ją blokuje i Lloris ponownie od bramki.
8′ – widać, że obie drużyny mają duży szacunek do siebie. Żadna z nich nie zamierza śmielej zaatakować. Piłkarskie szachy.
5′ – płaskie dośrodkowanie Hazarda wybija Umtiti. Rzut rożny. Beznadziejne dośrodkowanie Chadliego. Od bramki zacznie Hugo Lloris
4′ – Pavard stracił piłkę, ale kontra Belgów została zażegnana przez złe podanie jednego z nich. Czerwone Diabły jednak utrzymały się przy futbolówce i to teraz oni znajdują się w ataku pozycyjnym.
2′ – spotkanie zaczęliśmy od szarży Mbappe i niecelnej wrzutki. Mimo to Francja dalej w ataku pozycyjnym
1′ – zaczynamy

I formacje w jakich obie drużyny zaczną spotkanie:

SKŁADY OBU DRUŻYN:

Czekamy na niego z niecierpliwością!

W pierwszym półfinale mundialu, Francja walczyć będzie o awans do finału z Belgią. Francuzi prezentują się na obecnych Mistrzostwach Świata bardzo dobrze, wszak nie przegrali żadnego z pięciu rozegranych do tej pory spotkań. W odróżnieniu do rywali, którzy mają serię pięciu zwycięstw.