Mundial TYPY do meczu Chorwacja – Anglia

0
Mundial TYPY

Czas na drugi mecz półfinałowy Mistrzostw Świata, w którym Chorwacja podejmować będzie Anglię. Z tej okazji mam dla Was kolejny odcinek z serii Mundial TYPY, w którym znajdziecie analizę oraz zapowiedź do spotkania.

Zobacz typy do meczu:

Francja – Belgia

CHORWACJA

Reprezentacja Chorwacji wyeliminowała z dalszej gry o tytuł mistrza świata gospodarzy turnieju, czyli Rosję. Emocji w całym spotkaniu nie brakowało, bo mieliśmy dogrywkę, karne i łącznie trzy zmarnowane jedenastki, ale o tym za chwilę. Chorwaci jeszcze nigdy w historii mundialu nie zdobyli mistrzowskiego tytułu. Największy sukces odnieśli w 1998 roku, kiedy pod wodzą Miroslava Blaževicia zajęli trzecie miejsce zdobywając brązowy medal po wygranym meczu 2:1 z Holandią, a Davor Šuker został wówczas królem strzelców turnieju. Z kolei w poprzedniej edycji mundialu, czyli w roku 2014, Chorwaci nie wyszli nawet z grupy, w której ostatecznie zajęli trzecie miejsce, za Meksykiem i Brazylią.

Wracając do meczu z Risja, zespół z Bałkanów od 31. minuty przegrywał, co teoretycznie zwiastowalo kłopoty, bo strzelenie pierwszej bramki często jest kluczowe. Nie podcięło to im jednak skrzydeł i jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu po golu Kramiraca. W regulaminowym czasie gry nic się więcej nie wydarzyło, dlatego mieliśmy okazję obejrzeć dogrywkę. Tam z kolei Chorwaci strzelili jako pierwsi bramkę i choć wydawało się już, że mają awans w kieszeni, to przed końcem dogrywki Rosjanie strzelili im gola. Doszło zatem do rzutów karnych, w których emocji również nie brakowało. W trakcir konkursu “jedenastek”, Rosjanie popełnili wa błędy, natomiast Chorwaci nie wykorzystali tylko jednego karnego. Udało im się zatem wyszarpać awans do półfinału, gdzie zmierzą się teraz z Anglią.

LvBet bonus 20 zł

ANGLIA

Po przeciwnej stronie w walce o ścisły finał Mistrzostw Świata mamy reprezentację Anglii, która jest niezwykle zdeterminowana. Nic jednak dziwnego, wszak ostatni raz mistrzem świata zostali w 1966 roku. Bez wątpienia mają oni chrapkę po tylu latach na kolejny tytuł, a ich kibice z pewnością na to czekają. Co ciekawe “Synowie Albionu” zagrają w półfinale pierwszy raz od 28 lat, a wszystko to za sprawą pokonania w ćwierćfinale Szwecji, o czym napiszę za chwilę. Angielskie media są zachwycone grą ich reprezentacji i choć gole strzelają różni piłkarze, to największym bohaterem kolejny raz okazał się Jordan Pickford. Bramkarz kilkukrotnie popisał się świetnymi interwencjami w swojej bramce i staje się coraz pewniejszym punktem swojej drużyny.

Trzeba przyznać, że Anglicy coraz lepiej spisują się w defensywie. W ćwierćfinałowym meczu ze Szwecją udało im się bowiem ponownie zachować czyste konto. Trzeba przyznać, że przeciwnicy nie mieli zbyt wielu sytuacji bramkowych, co tym bardziej świadczy o dobrej organizacji w grze defensywnej Anglików. Drużyna Garetha Southgate'a już od 30. minuty prowadziła 1:0 po golu Maguire'a, natomiast w drugiej części spotkania bramkę na 2:0 strzelił Dele Alli. Prawda jest taka, że Anglicy mieli jeszcze kilka innych ciekawych sytuacji, które mogli zamienić na gole, ale po awansie do półfinału, strzelonych dwóch bramkach i zachowanym czystym koncie, nie można się do nich o nic przyczepić. Przyznam szczerze, że trzymam mocno za nich kciuki i liczę na to, że pokonają Chorwację, a finał będzie ich.

MUNDIAL TYPY

Anglia wygra @2,35 – Anglicy świetnie się prezentują na obecnym mundiali i myślę, że są w stanie ograć Chorwatów, którzy w meczu z Rosją byli pod koniec już wyraźnie zmęczeni. Nie twierdzę, że będzie to łatwy mecz, bo na tym etapie rozgrywek stawka jest olbrzymia, ale mimo wszystko myślę, że to Anglicy mają większe szanse na zwycięstwo, dlatego proponuję postawić na czystą dwójkę, za co LvBet oferuje 2,35.

Anglia strzeli minimum dwie bramki @2,70 – Idąc za ciosem proponuję postawić na to, że Anglia strzeli minimum dwa gole, za co LvBet oferuje 2,70. Anglicy praktycznie w każdym spotkaniu prezentują świetną grę ofensywną. Chorwacja co prawda nie traci zbyt wielu goli, dlatego ten typ jest dość ryzykowny. Mimo wszystko liczę na to, że Anglicy pokażą  swój charakter strzelając minimum dwie bramki i zaliczą awans do wielkiego finału!

Nie zapomnijcie obserwować mojego profilu na Facebooku, a także dołączyć do mojej bukmacherskiej grupy, gdzie wrzucam wszystkie typy. Niech Buk będzie z Wami : )