Mundial 2018: Brazylia – Meksyk (relacja na żywo)

0
brazylia - meksyk relacja na żywo

Mecz Brazylia – Meksyk zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ obie drużyny prezentują ofensywny styl gry. Faworytem tego spotkania są oczywiście Canarinhos, ale mundial w Rosji obfitował już w tyle niespodzianek, że już chyba żaden wynik nie jest w stanie nas zaskoczyć. Czy tym razem faworytom uda się awansować? Początek meczu już o godz. 16, wtedy też ruszy nasza relacja na żywo.

ZOBACZ nasze typy do meczu Brazylia – MeksykBelgia – Japonia

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC MECZU. Brazylia – Meksyk 2:0. Za nami bardzo szybki i pełen akcji mecz, ale Meksyk miał zdecydowanie za słabą siłę ognia, żeby zagrozić często i gęsto atakującym Brazylijczykom. Świetny mecz rozegrał Neymar, który najpierw dał prowadzenie Brazylii, a następnie zaliczył asystę przy bramce Firmino. Uznanie należy się bramkarzowi Meksyku: Ochoa wielokrotnie bronił strzały rywali i zapobiegł o wiele wyższej porażce.

90'+3 – Brazylia oddała w tym meczu 21 strzałów, z czego 10 celnych. Meksyk strzelał 11 razy… w tym raz celnie. Wygrana Brazylijczyków nie wzięła się znikąd.

90′ – Jeszcze 6 minut potrwa to spotkanie.

88′ – GOOOOOOOOLLLLLLLLLL! Brazylia prowadzi 2:0 i jest już praktycznie pewna awansu do ćwierćfinału! Gola zdobywa Roberto Firmino! Neymar poszedł lewą stroną i “dziubnął” piłkę obok wychodzącego do niego bramkarza. Ochoa końcem buta zmienił tor lotu piłki, ale tam był już Firmino, który dołożył nogę i strzelił na pustą bramkę z najbliższej odległości.

86′ – Meksyk zamknął rywali na ich połowie, ale nic z tego nie wynika. Tymczasem Roberto Firmino wchodzi na murawę za Coutinho.

83′ – Tym razem na murawie leży Thiago Silva. Ciężko wyczuć, czy Brazylijczycy grają teraz na czas, czy faktycznie Meksykanie tak zaostrzyli grę.

80′ – Paulinho schodzi z murawy, a na jego miejsce wchodzi Fernandinho.

77′ – Neymar jest dzisiaj zdecydowanie za szybki dla rywali. Jedyny sposób, by go zatrzymać, to faul, i Meksykanie skrzętnie korzystają z tej opcji.

75′ – Za lekki strzał Williana i Ochoa nie miał problemów, by złapać piłkę.

71′ – Neymar zwija się z bólu. Powtórki pokazały, że jeden z Meksykanów zabierając mu piłkę, gdy ten leżał po faulu, nadepnął mu na prawą kostkę, która niedawno była kontuzjowana. Jeżeli było to celowe zagranie, to wstyd nam, że musimy coś takiego oglądać.

70′ – Przed telewizorem nie ma to racji bytu, ale jesteśmy pewni, że kibice na stadionie w Samarze oglądają ten mecz jak pojedynek dwóch tenisistów: głowa lata raz w lewo, raz w prawo. Cały czas mamy akcje pod innym polem karnym.

68′ – Dziwna to była akcja Brazylii, ponieważ wszystko wyglądało jakby w zwolnionym tempie. Neymar strzelał, ale piłka potoczyła się obok słupka.

65′ – Powinno być już przynajmniej 4:0 dla Brazylii, ale Ochoa rozgrywa dzisiaj fenomenalne zawody. A my w końcu wiemy kogo bramkarz Meksyku nam przypomina:

61′ – Pierwszy celny strzał Meksyku w tym meczu! Jego autorem był Vela, ale Alisson Becker przeniósł piłkę nad poprzeczkę.

60′ – Żółta kartka dla Herrery, a minutę później ukarany został Casemiro. Brazylijczyk tym samym nie zagra w ćwierćfinale, jeżeli jego drużyna utrzyma prowadzenie.

Przy okazji boisko opuścił Chicharito. Zmienił go Raul Jimenez.

59′ – Brazylia ma ochotę na kolejne bramki, a Neymar cały czas sprawdza czujność rywali. Świetną okazję do zdobycia gola miał Paulinho, ale strzał byłego piłkarza ŁKS-u Łódź świetnie obronił Ochoa!

55′ – Alvarez opuszcza boisko, a na jego miejsce wchodzi Jonathan Dos Santos.

54′ – Meksykanie rzucili się do ataku, ale ich brak celności i zwlekanie z oddaniem strzału jest już denerwujące…

51′ – GOOOOOOOOOLLLLLLLL! Neymar daje prowadzenie Brazylii! Neymar zagrał przed polem karnym piętą do Williana. Ten wpadł w pole karne i zagrał przed bramkę. Jesus wślizgiem minął się z futbolówką, ale Neymar już był za nim i wpakował piłkę do bramki!

50′Gallardo popędził na bramkę Brazylii i strzelił sprzed pola karnego, ale wciąż Meksykanie nie są w stanie trafić w bramkę.

48′ – Doskonale znalazł sobie miejsce na strzał Coutinho, ale Ochoa stanął na wysokości zadania!

47′ – I już Jesus zdążył obić piłką jednego z obrońców. Po tym meczu Meksykanom przybędzie sporo siniaków, bo to oni tworzą żywy mur przed bramką Ochoy.

46′ – Zaczynamy drugą połowę!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Brazylia – Meksyk 0:0. Obie drużyny stworzyły ładne widowisko. Nie brakowało ataków i szybko zmieniającej się sytuacji, ale niewiele było akcji, po których powinny były paść bramki. Jeden rajd Neymara to za mało. Mamy nadzieję, że w drugiej połowie tempo nie spadnie, ale do niego dojdzie również precyzja i zimna krew.

45′ – Meksykanie mają w tym meczu jeden zasadniczy problem: nie chcą rozstać się z piłką. Za długo zwlekają z podaniami, a przede wszystkim strzałami, i zamiast raz po raz zmuszać Beckera do interwencji, to cały czas pozwalają, by bramkarza wyręczyli obrońcy.

44′ – Guardado wrzucał piłkę w pole karne, ale zaskakująco nikt do niej nie poszedł i ta spokojnie wpadła w ręce Beckera.

43′ – Filipe Luis ukarany żółtą kartką. Równo z murawą ściął Carlosa Velę.

40′ – Neymar próbował wykorzystać rzut wolny, ale jego strzał wyraźnie minął bramkę Meksyku.

38′ – Pierwsza żółta kartka w meczu. Alvarez ukarany za faul na Neymarze, który obowiązkowo wykonał kilka obrotów na murawie.

36′ – Brazylijczycy odzyskali nieco kontrolę nad meczem i to oni teraz częściej atakują. Meksykanie jednak ciągle szukają okazji do kontrataków.

33′ – Tym razem rewelacyjnie w pole karne wszedł Gabriel Jesus, ale Ochoa dzisiaj broni bardzo dobrze. Obrońcy Meksyku równie dobrze wybijają piłki, które odbija ich bramkarz 🙂

30′Beckera starał się pokonać Vela po podaniu Chicharito, ale Meksykanin uderzył mocno niecelnie.

27′ – Brazylijczycy docisnęli śrubę! Najpierw Jesus miał dobrą okazję, ale źle trafił w piłkę, a następnie próbował Coutinho, ale piłka znów nie znalazła drogi do siatki Meksyku.

25′ – Piękne wejście Neymara w pole karne. Minął jednego z rywali i już miał przed sobą tylko Ochoę, ale bramkarz Meksyku świetnie skrócił kąt i obronił strzał napastnika PSG.

22′ – Znów świetnie na lewej stronie zachował się Vela. Zagrał na linię pola karnego do Herrery, który powinien był od razu strzelać. Zamiast tego położył jednego obrońcę, ale drugi już zablokował jego strzał.

20′ – Gdybyśmy mieli opisywać każdą akcję, trzeba byłoby “zatrudnić” kilku stażystów. Piłka zmienia swoje położenie jak w ping pongu – raz za razem jest po drugiej stronie boiska. Wciąż jednak brakuje klarownych sytuacji.

16′ – Akcja za akcję. Mecz toczy się w szybkim tempie, ale ciągle niedokładnie jest w polach karnych. Rzut rożny dla Brazylii, ale dośrodkowanie Williana znowu uruchomiło tylko kontrę Meksyku. Dobrze jednak obrońcy zatrzymali ten atak już pod swoim polem karnym.

Na trybunach też mamy nie lada pojedynek!

11′ – Na razie to Meksyk wygląda nieco lepiej. Częściej atakują, ale żadna z drużyn nie stworzyła póki co dobrej okazji do zdobycia gola.

7′ – Neymar z rzutu wolnego dośrodkowuje w pole karne, ale był to tylko początek kontry Meksyku. Ci jednak nie wykorzystali okazji i skończyło się na kolejnym ataku pozycyjnym.

5′ – Strzał Neymara niepewnie broni Ochoa, ale nikogo nie było, żeby dopaść do źle odbitej piłki.

Brazylijczycy mogą mieć dzisiaj nie lada problem, bo Chicharito stał się Super Saiyanem.

2′ – Groźna akcja Meksyku, ale strzał zablokowany i skończyło się tylko na rzucie rożnym. A ten nie przyniósł żadnego zagrożenia.

1′ – Pierwsza akcja Meksyku, ale nabity przez obrońcę został Carlos Vela.

1′ – Zaczynamy!

A tak prezentują się formacje obu drużyn:

Składy obu drużyn:

Przed meczem Eric Cantona postanowił ponownie trochę ponabijać się z Neymara. Jego upadki na tym mundialu chyba przejdą do historii.