Mundial TYPY do meczu Brazylia – Meksyk

0
Mundial TYPY

Pierwsze sensacyjne rozstrzygnięcia fazy pucharowej już za nami, ale przed nami jeszcze wiele emocji i tym samym kolejny wpis z serii Mundial TYPY. Dziś mam dla Was typy, analizę oraz zapowiedź do spotkania Brazylii z Meksykiem.

ZOBACZ nasze typy do meczu Belgia – Japonia.

BRAZYLIA

Gospodarze spotkania z Meksykiem do 1/8 finału Mistrzostw Świata awansowali z pierwszego miejsca w grupie E. Rywalizowali ze Szwajcarią, Serbią i Kostaryką, ale tylko oni oraz Szwajcarzy nie przegrali żadnego z trzech rozgrywanych wówczas spotkań. W pierwszym meczu Brazylijczycy zaliczyli remis 1:1 ze Szwajcarią, z którą wyraźnie się męczyli. W drugim spotkaniu wygrali 2:0 z Kostaryką, nad którą mieli ogromną przewagę na boisku. Mieli bowiem spore posiadanie piłki, a do tego stworzyli sobie aż 23 sytuacje bramkowe, podczas gdy rywale ledwie cztery. To nie zmienia faktu, że Canarinhos długo nie byli pewni swojego losu, bo bramki padły dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy. Prawdę mówiąc aż dziwi fakt, że z tylu sytuacji nie strzelili więcej goli, ale na mundialu kluczowe jest to, aby po prostu spotkania wygrywać.

W ostatnim spotkaniu Brazylijczycy ponownie udowodnili, że wyjście z grupy im się należy, ogrywając Serbów 2:0. Prawda jest taka, że to było najlepsze spotkanie podopiecznych Tite. Canarinhos już do przerwy prowadzili 1:0 po golu Paulinho, z kolei w drugiej części spotkania gola na 2:0 strzelił Thiago Silva. Dobrze zaprezentował się także słynny Neymar, który nie tylko zaliczył asystę, ale też miał wiele wygranych dryblingów, stworzył kilka sytuacji swoim kolegom i miał szansę wpisać się na listę strzelców. Mowa między innymi o trzech okazjach w ostatnich minutach spotkania, gdy Neymar próbował podwyższyć prowadzenie swojej reprezentacji. Brazylijczykowi brakowało skuteczności, a w bramce dobrze spisywał się Vladimir Stojković. Pomimo tego Canarinhos zaliczyli pewne zwycięstwo, wywalczyli komplet punktów i awansowali z pierwszego miejsca.

LvBet bonus 20 zł

MEKSYK

Po przeciwnej stronie mamy reprezentację Meksyku, która w odróżnieniu od Brazylii, awans do 1/8 finału Mistrzostw Świata zaliczyła z miejsca drugiego. W swojej grupie rywalizowali bowiem z takimi drużynami jak Szwecja, Korea Południowa oraz Niemcy, którzy sensacyjnie odpadli z mundialu po ostatnim meczu. Meksyk z kolei w pierwszym spotkaniu wygrał z Niemcami 1:0, co znacząco skomplikowało sytuacje aktualnych Mistrzów Świata. Warto dodać, że było to w pełni zasłużone zwycięstwo. W drugim spotkaniu Meksykanie ograli Koreę Południową 2:1, co znacznie przybliżyło ich do upragnionego wyjścia z grupy. Trzeba przyznać, że mając w swojej grupie takie drużyny jak Szwecja czy Niemcy, ich awans wcale nie był taki prosty do zrealizowania. Jak to zwykle bywa, kluczowe okazało się pierwsze spotkanie grupowe.

Najgorzej Meksyk wypadł w ostatnim meczu, w którym przyszło im się mierzyć ze Szwecją. O ile Meksykanie nie byli największymi faworytami do wyjścia z grupy, o tyle liczyli do samego końca na to, że uda się wywalczyć awans chociaż z drugiego miejsca. Ze Szwedami mieli ciężkie zadanie, bo ci byli bardzo zdeterminowani i potrzebowali kompletu punktów. Do przerwy co prawda nie padły żadne gole, natomiast w drugiej części spotkania oglądaliśmy aż trzy. Już w 50. minucie bramkę na 1:0 dla Szwecji strzelił obrońca Ludwig Augustinsson. Kilka chwil później sytuacja Meksykanów skomplikowała się jeszcze bardziej, bo po faulu Hectora Moreno sędzia podyktował rzut karny. Andreas Granqvist pewnie wykonał “jedenastkę” i mieliśmy 2:0. Jakby tego było mało, w 74. minucie Edson Álvarez strzelił gola samobójczego i tak naprawdę awans do 1/8 finału Meksykanie w dużej mierze zawdzięczają Korei Południowej, która wygrała z Niemcami.

MUNDIAL TYPY

BTS @2,00 – Zarówno reprezentacja Brazylii jak i Meksyku posiada sporo atutów w ofensywie. Spodziewam się, że obie drużyny pójdą na wymianę ciosów i będziemy oglądali wspaniałe widowisko. Za taki scenariusz i bramki obu drużyn LvBet płaci 2,00.

Coutinho strzeli gola @2,70 – Na ten moment najlepszym zawodnikiem Canarinhos jest Coutinho. Piłkarz Barcelony stwarza swoim kolegom wiele sytuacji, asystuje, a także sam strzela gole. Można powiedzieć, że bez niego Brazylijczycy by nie awansowali. Za kolejne trafienie Coutinho LvBet płaci 2,70 i to moja druga propozycja do tego spotkania.

Nie zapomnijcie obserwować mojego profilu na Facebooku, a także dołączyć do mojej bukmacherskiej grupy, gdzie wrzucam wszystkie typy. Niech Buk będzie z Wami : )