Abdelhak Nouri opuścił oddział intensywnej terapii

0

Ajax Amsterdam wydał oficjalne oświadczenie w sprawie stanu zdrowia ich zawodnika. Przypomnijmy, że Abdelhak Nouri podczas jednego z meczów towarzyskich nagle upadł na murawę i doznał trwałych uszkodzeń mózgu.

Abdelhak Nouri jeszcze do niedawna był jednym z najjaśniejszych gwiazd młodego pokolenia w Ajaxie Amsterdam. Niestety, jego kariera została nieodwracalnie zatrzymana. Wszystko rozpoczęło się ósmego lipca bieżącego roku, kiedy to Ajax Amsterdam w towarzyskim meczu zmierzył się z Werderem Brema. Nouri nagle w 72. minucie padł na murawę. Natychmiast udzielono mu pomocy, jednak fakt, że kilka minut był nieprzytomny, spowodował nieodwracalne zmiany w mózgu.

Włodarze klubu z Amsterdamu we wtorek opublikowali kolejny oficjalny komunikat w sprawie stanu zdrowia Nouriego.

– Abdelhak opuścił już oddział intensywnej terapii. On oddycha już w pełni samodzielnie. Niestety ogólna sytuacja nie uległa zmianie. Jego stan jest stabilny, ale doszło do poważnych i trwałych uszkodzeń mózgu. Rodzina Nouriego pragnie podziękować wszystkim, którzy wykazali jakiekolwiek zaangażowanie w jego sprawie. Prosi również o dalszą modlitwę za Abdelhaka.

Piłkarska społeczność na całym świecie jednoczy się z Nourim, a także jego rodziną. Zewsząd płyną słowa wsparcia, a także organizowane są specjalne akcje. Kevin-Prince Boateng w przyszłym sezonie w każdym meczu będzie zakładać koszulkę z nazwiskiem młodego holenderskiego zawodnika. Tak chce mu oddać cześć i szacunek.

Poprzedni artykułLukas Haraslin przejdzie operację
Następny artykułRoma po thrillerze w końcówce wygrywa z Tottenhamem