Diogo Jota najbliższy sezon spędzi w Wolverhampton

0

Diego Jota jest kolejnym zawodnikiem, który za sprawą agenta Jorge Mendesa trafił do Wolverhampton. Reprezentant Portugalii został na rok wypożyczony z Atletico Madryt.

Jorge Mendes nie od dziś współpracuje z Wolverhampton. Już wcześniej, podczas letniego okienka transferowego, do popularnych “Wilków” dołączył Ruben Neves czy Roderick Miranda. Wcześniej agent polecił Heldera Costę i Ivana Cavaleiro. Teraz przyszedł czas na kolejnego zawodnika, którym jest Diogo Jota.

Młodzieżowy reprezentant Portugalii po raz pierwszy z piłką nożną zetknął się w drużynie Gondomar SC. Diogo Jota w tym klubie przeszedł przez kilka szczebli juniorskich, a w 2013 roku przeniósł się do Pacos Ferreira. Tam jego talent wypatrzyli skauci Atletico Madryt i Portugalczyk po roku bycia częścią pierwszego zespołu Pacos za 7,20 miliona euro przeszedł do madryckiego klubu.

Jota jeszcze nie miał okazji zadebiutować w Atletico, bowiem natychmiast został wypożyczony do FC Porto, w barwach którego rozegrał 38 meczów. Jego bilans jest świetny, gdyż zdobył dziewięć bramek i zanotował siedem asyst.

20-latka teraz czeka kolejne wypożyczenie. Lewy skrzydłowy tym razem sił spróbuje na zapleczu Premier League, w klubie Wolverhampton, do którego został wysłany na najbliższy sezon. Jota przyznał, że gra na Wyspach Brytyjskich to jego jeden z celów:

– Jestem bardzo podekscytowany. Wolverhampton to wielki klub z tradycjami. Docelowo zawsze chciałem grać w Anglii, więc to będzie dla mnie świetna okazja do wypróbowania swoich sił.

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 199
Następny artykułLukas Haraslin przejdzie operację