Louis van Gaal rozwścieczył kibiców Borussii Dortmund. “To mały klub”

0

Louis van Gaal aktualnie jest bezrobotny i niczym dziwnym jest fakt, że w przypadku wakatu na pozycji szkoleniowca w wielu europejskich klubach, dołącza się do do grona potencjalnych kandydatów. Jeden z dziennikarzy zapytał go o możliwość pracy w Borussii Dortmund. Holender odpowiedział przecząco, a tym samym nie zaskarbił sobie sympatii kibiców z Zagłębia Ruhry.

Po tym, jak z Borussii Dortmund zwolniony został Peter Bosz, jego następcą mianowano Petera Stoegera. Spekuluje się, że niezależnie od wyników, Austriak nie będzie pracował w Dortmundzie dłużej niż do końca obecnego sezonu. Następnie drużynę ma przejąć Julian Nagelsmann, który jest numerem jeden na liście włodarzy klubu.

Wyrwanie Nagelsmanna z Hoffenheim wcale nie będzie należeć do najłatwiejszych zadań – jego kontrakt z tym klubem obowiązuje do 2019 roku, a dodatkowo chrapkę na niego mają także działacze Bayernu Monachium.

Tymczasem na temat prowadzenia Borussii Dortmund wypowiedział się były szkoleniowiec Bayernu Monachium, Louis van Gaal. 66-latek przyznał, że to nie wchodzi w grę, przy okazji wbijając szpilkę osobą związanym z “Borusse”:

– Nie podjąłbym pracy w Borussii. Nie mam czasu, żeby z małego klubu stworzyć duży.Ten klub nie może być porównywany z Bayernem Monachium.

Holender zdradził także w jakim klubie chciałby pracować. Jest to Bayer Leverkusen. Dlaczego?:

–  To klub skrojony dla mnie, z wieloma młodymi zdolnymi piłkarzami. Niestety, ja nie jestem już najmłodszy.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułKlubowe mistrzostwa świata FIFA: Co, gdzie i jak
Następny artykułCzy w końcu dojdzie do upragnionej zmiany właściciela w Newcastle United?