Czy w końcu dojdzie do upragnionej zmiany właściciela w Newcastle United?

0
Premier League po polsku

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach zmieni się właściciel Newcastle United. Czy dzięki Amandzie Staveley klub z St James' Park przypomni sobie czasy świetności?

W klubie, który jest jedną z największych sportowych marek na świecie od dawna nie dzieje się nic dobrego. Co prawda Newcastle zdołało wrócić do Premier League triumfując na zapleczu angielskiej ekstraklasy, ale w niej zupełnie nie radzi sobie na miarę oczekiwań kibiców. Trudno zresztą się temu dziwić – w obozie “Srok” konflikt goni kłótnię i w takiej atmosferze trudno o dobre rezultaty. Bardzo trudną sytuację zasłużonego klubu może zmienić przejęcie go przez Amandę Staveley, która według brytyjskich mediów jest bliska zawarcia porozumienia z obecnym właścicielem.

Obecnie rządzący Mike Ashley nie jest ulubieńcem kibiców. 53-letni biznesmen w ostatnim czasie nie zamierzał wykładać na “Sroki” zbyt dużych pieniędzy, a skłócony z nim Rafa Benitez nie mógł sobie pozwolić na zbyt wiele podczas okienka transferowego. Sytuacja w klubie jest o tyle kuriozalna, że właściciel potrafił publicznie zwyzywać trenera, a także nie zgodzić się na transfer niezwykle skutecznego Tammy'ego Abrahama. Tym samym młodzieżowego reprezentanta Anglii zatrudniła Swansea, a ten odpłacił im się już czterema bramkami w Premier League.

Jeżeli myślicie, że to koniec problemów, to jesteście w sporym błędzie. Jest znacznie gorzej, co obrazuje między innymi to, że Jack Colback publicznie powiedział, że nie ma ochoty trenować w tak źle zarządzanym klubie Jako kibice angielskiego futbolu liczymy, że wykupienie “Srok” przez Amandę Staveley dojdzie do skutku, a na St' James Park wróci normalność. Negocjacje trwają, a 44-latka przedstawiła już drugą, opiewającą na 300 milionów funtów ofertę. Według dziennikarzy “The Telegraph” taka kwota ma zadowolić obecnie władającego klubem Ashley'a.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułLouis van Gaal rozwścieczył kibiców Borussii Dortmund. “To mały klub”
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – Pogoń wygrywa po blisko czterech miesiącach!