LOTTO Ekstraklasa – grad goli w Niecieczy na zakończenie 17. kolejki

0
bruk-bet-wisła

Na zakończenie 17. kolejki LOTTO Ekstraklasy zostały rozegrane małe derby Małopolski.  Wisła Kraków gościła w Niecieczy, gdzie w obecności kompletu widzów mierzyła się z tamtejszym Bruk-Betem Termaliką.

Gospodarze mieli chrapkę na przedłużenie swojej passy. “Słoniki” były bowiem niepokonane w LOTTO Ekstraklasie od pięciu spotkań. Ewentualna wygrana gości natomiast sprawiała, że na zakończenie siedemnastej serii spotkań wylądowaliby oni na trzeciej pozycji w lidze, tuż za plecami Górnika Zabrze i Legii Warszawa.

Jak pokazywała historia, mecze między poniedziałkowymi rywalami bywały ciekawymi widowiskami. Ktoś pamięta co wydarzyło się w kwietniu 2016 roku? Jeśli nie warto zobaczyć materiał.

Co ciekawe mimo przewagi gospodarzy w posiadaniu piłki w pierwszych kilku minutach meczu, to “Biała Gwiazda” pierwsza strzeliła gola. Pierwszy wypad ekipy Kiko Ramireza zakończył się bramką. Rajd prawą stroną przeprowadził Jakub Bartkowski zagrał płasko w pole karne do Jesusa Imaza, a Hiszpan precyzyjnym strzałem zdobył pierwszą bramkę w tym meczu.

Radość gości nie trwała zbyt długo. Już w 14. minucie spotkania sędziujący zawody Tomasz Kwiatkowski podyktował rzut karny dla Bruk-Betu. W bardzo głupi sposób we własnym polu karnym zagrał ręką Victor Perez. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze od bramki Michała Buchalika podszedł Krzysztof Piątek i zdobył wyrównującego gola.

Wisła Kraków odpowiedziała w 22. minucie. Tym razem zdobywca pierwszego gola w meczu, Jesus Imaz przedarł się lewą stroną, zagrał w pole karne do Kamila Wojtkowskiego, a ten strzałem w prawy róg bramki dał gościom prowadzenie. Była to pierwsza bramka 19-letniego pomocnika na boiskach LOTTO Ekstraklasy.

W drugiej odsłonie gry na murawie wciąż było ciekawie. W 60. minucie było już 2:2. Po doskonałym prostopadłym podaniu Samuela Stefanika pierwszego swojego gola w barwach “Słoników” zdobył Szymon Pawłowski.

Gospodarze cieszyli się z wyniku remisowego zaledwie pięć minut. Rzut wolny z 20 metra od bramki Jana Muchy wykonywał Carlitos Lopez. Piłka uderzona przez hiszpańskiego napastnika odbiła się jeszcze od jednego z graczy Termaliki i totalnie zmyliwszy słowackiego golkipera wpadła do bramki. Było to 12 trafienie napastnika Wisły w obecnych rozgrywkach.

Z pewnością wydarzeniem drugiej odsłony gry był powrót na boiska LOTTO Ekstraklasy, Marcina Wasilewskiego. Doświadczony zawodnik wszedł na murawę w 85. minucie spotkania.

W 88. minucie ponownie na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy! Gola na 3:3 zdobył Vlastimir Jovanović. Zespół Macieja Bartoszka poczuł krew i przycisnął. Jednak to Wisła mogła zdobyć zwycięską bramkę. Carlitos popędził z kontrą, ale w ostatnim momencie zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę.

Wydaje się, że remis jest wynikiem sprawiedliwym. Trzeba przyznać, że Bruk-Bet rozegrał jedno z lepszych spotkań w obecnych rozgrywkach.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wisła Kraków 2:4 (1:2)

Bruk-Bet:

Mucha – Fryc, Kecskes (74. Iancu), Putivtsev, Słaby – Kupczak, Jovanović – Pawłowski, Piątek, Miković – Śpiączka (55. Stefanik)

Wisła Kraków:

Buchalik – Bartkowski, Głowacki, Arsenić, Sadlok – Basha, Perez – Boguski (67. Bartosz), Wojtkowski (83. Wasilewski), Imaz (67. Małecki) – Carlitos

Widzów: 4.510.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski

Poprzedni artykułSalah się nie zatrzymuje, a City dalej wygrywa – wnioski po 13. kolejce Premier League