Ligue 1 – Pierwsza strata punktów PSG

0
strata punktów psg

Do sensacji doszło w siódmej kolejce Ligue 1. Niezatrzymane do tej pory Paris Saint-Germain bezbramkowo zremisowało w meczu wyjazdowym z Montpellier. Dla wicemistrzów Francji była to pierwsza strata punktów w sezonie.

O słabym wyniku PSG mogły zadecydować dwie rzeczy. Pierwsza to nieobecność Neymara, który musiał opuścić spotkanie z powodu kontuzji stopy. PSG naszpikowane jest jednak gwiazdami i powinno nawet bez Brazylijczyka poradzić sobie z drużyną, która w sześciu kolejkach zdobyła raptem siedem punktów. W pierwszej jedenastce PSG nie znaleźli się też Dani Alves i Layvin Kurzawa, którzy najprawdopodobniej odpoczywali przed mecze w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium, który odbędzie się już w środę, 27 września.

Druga rzecz to konflikt na linii Neymar – Edinson Cavani, w który zaangażowana jest zapewne reszta drużyny. Na boisku widać było, że Kylian Mbappe w wielu sytuacjach “nie widział” Cavaniego i zamiast podawać do lepiej ustawionego kolegi, próbował sam zdobyć bramkę. Skończyło się jednak na tym, że PSG w całym meczu oddało raptem sześć strzałów, z czego tylko jeden był celny. Paryżanie mieli aż 11 rzutów rożnych, 75% posiadania piłki i wymienili 678 podań (Montpellier zaledwie 227), ale nie przyniosło to nawet jednej bramki.

Igor Lewczuk nie wyszedł na boisku w meczu przeciwko Guingamp, a jego Bordeaux wygrało 3:1. Drużyna Polaka może mówić o sporym szczęściu, bo już w 3. minucie rzutu karnego dla gości nie wykorzystał Jimmy Briand.

Najwięcej bramek kibice zobaczyli w Lyonie, gdzie tamtejszy Olympique podejmował Dijon. W 20. minucie znakomita akcję przeprowadził Ferland Mendy, którego lob bramkarza trafił w słupek, ale z dobitką pospieszył Nabil Fekir i było 1:0. Cztery minuty później z rzutu karnego wyrównał Naim Sliti. Goście objęli prowadzenie w 52. minucie, gdy zupełnie niepilnowany w polu karnym Xeka wykorzystał świetne dośrodkowanie Fouada Chafika.

O wyniku meczu zadecydowało wkrótce potem sześć minut. Najpierw w 60. minucie wyrównał Houssem Aouar, a dwie minuty później gospodarze objęli prowadzenie po golu Mariano Diaza z rzutu karnego. Nie cieszyli się jednak długo, bo już w 66. minucie Sliti wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a głową na 3:3 strzelił Cedric Yambere.