Liga Mistrzów – Napoli z Polakami w składzie rozczarowuje, Milik z golem

0
arkadiusz-milik

Kibice liczyli, że po wtorkowych świetnych spotkaniach w Champions League, ich ulubieńcy znów wzniosą się na wyżyny swoich możliwości i w środowy wieczór zobaczymy kolejne ekscytujące mecze. Nie rozczarowali się.

Na Anfield spotkały się Liverpool z Sevillą. Był to mały rewanż za finał Ligi Europy z 2016 roku, kiedy to Hiszpanie zwyciężyli 3:1. W środowym spotkaniu zobaczyliśmy aż cztery gole, ale żadna z ekip nie zgarnęła trzech punktów, ponieważ chyba zasłużenie mecz zakończył się remisem. Liverpool przy wyniku 2:1 miał szansę na powiększenie przewagi, ale Roberto Firmino trafił z rzutu karnego w słupek. Po przerwie na boisku pojawił się syn marnotrawny The Reds, Philippe Coutinho.

Liverpool – Sevilla 2:2 (2:1)

0:1 Ben Yedder 5′
1:1 Firmino 21′
2:1 Salah 37′
2:2 Correa 72′

baner Forbet

W drugim spotkaniu grupy E, Maribor zremisował ze Spartakiem Moskwa 1:1. Gospodarze na początku spotkania ruszyli na rywali z Rosji. Wydawało się, że gole są tylko kwestią czasu. Jednak do przerwy kibice goli nie zobaczyli.

Ljudski vrt, najmniejszy obiekt w tegorocznej Lidze Mistrzów, doczekał się jednak bramek. Tuż po przerwie, po golu Aleksandra Samedova, na prowadzenie wyszedł Spartak. Gospodarze walczyli jednak do końca, ich przewaga rosła a minuty na minutę. W końcu piłkarze Mariboru dopięli swego. W 85. minucie po bardzo ładniej zespołowej akcji, wyrównującego gola zdobył Damjan Bohar.

Maribor – Spartak Moskwa 1:1 (0:0)

0:1 Samedov 59′
1:1 Bohar 85′

W środę jednak oczy polskich kibiców skierowane były na stadion w Charkowie, gdzie Szachtar Donieck podejmował włoskie Napoli. W wyjściowym składzie zobaczyliśmy aż dwóch naszych rodaków – Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika.

Polacy z pewnością nie zaliczą tego meczu do wybitnie udanych. Popularny “Zielu” został zmieniony już w 67. minucie, a Milik grał do końca spotkania, zdobył nawet gola z rzutu karnego, ale w żadnej innej sytuacji nie potrafił skierować piłki do siatki bramki rywali. Napastnik reprezentacji Polski w końcówce spotkania zmarnował wręcz wyśmienitą sytuację do wyrównania. Napoli w ostatnich minutach niesamowicie gniotło Ukraińców, ale ci bronili się jak tylko mogli, a przede wszystkim skutecznie. Ostatecznie trzy punkty zgarnęli gospodarze, sprawiając delikatną niespodziankę.

Szachtar Donieck – Napoli 2:1 (1:0)

1:0 Taison 15′
2:0 Ferreyra 58′
2:1 Milik – rzut karny

W drugim spotkaniu grupy E, kolejny świetny mecz rozegrał Manchester City. Po  miażdżącym ligowym zwycięstwie nad Liverpoolem (5:0), przyszedł czas na premierowy mecz w Lidze Mistrzów. Zespół Pepa Guardioli totalnie zdominowali spotkanie na De Kuip. Przewaga Anglików nie podlegała żadnej dyskusji. Kibice jeszcze nie zdążyli dobrze rozsiąść się na swoich miejscach, a już było 1:0 dla gości. Osiem minut później na City prowadziło już 2:0. Kibice Feyenoordu byli w szoku. Przed przerwą “Obywatele” dorzucili jeszcze jednego gola i stało się jasne, że tego spotkania nie mają prawa przegrać.

Po zmianie stron Manchester City grał już spokojniej, oszczędzając się na najbliższy ligowy mecz z Watfordem. Nie omieszkali jednak dorzucić jeszcze jednego gola. Autorem John Stones, dla którego było to już drugie trafienie w spotkaniu.

Forbet

1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.

Poprzedni artykułLiga Mistrzów – Tottenham ogrywa Borussię, Ronaldo wraca w wielkim stylu