Kaka zakończył karierę, wzruszające pożegnanie

0

Kaka to kolejny z generacji wielkich piłkarzy, który w ostatnim czasie zakończył piłkarską karierę. Podczas pożegnania Brazylijczyka nie brakowało łez wzruszenia.

Tego piłkarza znają kibice na całym świecie. Ricardo Kaka na szerokie wody wypłynął jako piłkarz Milanu, a następnie przez cztery sezony reprezentował barwy Realu Madryt. W 2014 roku pomocnik występował w rodzimym Sao Paulo, a ostatnie lata wybitnej kariery spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie grał w zespole Orlando City. Miniona kolejka ligi MLS była ostatnią w piłkarskiej karierze Brazylijczyka. Ostatni piłkarz, który sięgnął po Złotą Piłkę przed hegemonią duetu Ronaldo-Messi nie potrafił ukryć wzruszenia już podczas przedmeczowych hymnów.

Po przegranym starciu z Columbus Crew Brazylijczyk udzielił wywiadu na murawie. Kaka podawał podobne powody zakończenia kariery, co Andrea Pirlo:

– Nie czerpię już z gry takiej radości jak kiedyś. Niestety, po każdym rozegranym spotkaniu odczuwałem ból. Odchodzę z Orlando City, ale drzwi w klubie zawsze będą dla mnie otwarte, a ja na zawsze będę z nim związany. Będę lwem, kibicem tej drużyny. To dla mnie najważniejsze, cieszę się, że mogłem przebywać w tym otoczeniu, z tymi ludźmi.

W tym miejscu warto przypomnieć najważniejsze osiągnięcia Ricardo Kaki. 35-letni Brazylijczyk sięgał między innymi po mistrzostwo Włoch i Hiszpanii, w sezonie 2006/07 wygrał Ligę Mistrzów z Milanem, a na mundialu w Korei Południowej i Japonii z reprezentacją “Canarinhos”  podniósł w górę Puchar Świata.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułAlvaro Morata wrócił do treningów. Zagra w środę?
Następny artykułRadosław Mroczkowski krytykuje Sandecję Nowy Sącz