Andrea Pirlo kończy karierę

0
Andrea Pirlo

Andrea Pirlo, legendarny włoski pomocnik, zdecydował się na zakończenie piłkarskiej kariery wraz z końcem trwającego sezonu.

Najbardziej elegancki pomocnik, wirtuoz stałych fragmentów gry jeszcze w tym roku zakończy piłkarską karierę. Włoch postanowił, ze trwający sezon ligi MLS będzie jego ostatnim. Andrea Pirlo w ostatnim czasie borykał się ze zdrowotnymi problemami, przez które nie był w stanie normalnie trenować.

38-latek w zespole New York City występuje od 2015 roku. Okazuje się, że jego przygoda z piłką potrwa już tylko niecałe trzy miesiące. Co gorsza, nie wiadomo czy pomocnik w tym czasie zdoła zanotować jeszcze choćby jeden występ.

Pirlo ogłosił swoją decyzję w niedzielne popołudnie i nie ukrywał, że w jego życiu nadszedł czas na zmiany:

– W pewnym momencie człowiek zdaje sobie sprawę, że to już czas. Każdego dnia borykałem się z problemami, nie mogłem normalnie trenować, cały czas mi coś dolegało. W moim wieku trzeba powiedzieć, że już wystarczy. Nie można przecież grać do pięćdziesiątki. Teraz zajmę się czymś innym.

Przypomnijmy, że genialny pomocnik w trakcie kariery występował między innymi dla Juventusu czy Milanu. Jego osiągnięcia można by wymieniać godzinami, a najważniejsze z nich to między innymi tytuł mistrza świata z 2006 roku czy dwukrotne wygranie Ligi Mistrzów z zespołem “Rossonerich”. A my będziemy go pamiętać głównie z takich zagrań:


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułRobin van Persie lada moment wróci do Eredivisie
Następny artykułZnamy już 13 uczestników mundialu!