Jerzy Engel zrezygnował z funkcji prezesa. Duże zmiany w Polonii Warszawa

0
Jerzy Engel

Rada Nadzorcza Polonii Warszawa opublikowała dziś specjalne oświadczenie, w którym poinformowała o dużych zmianach w zarządzie klubu. Z funkcji prezesa zrezygnował Jerzy Engel, były selekcjoner reprezentacji Polski. Jego miejsce zajmie Janusz Kopeć. 

Jerzy Engel był prezesem Polonii od lipca 2015 roku. Jego celem była odbudowa pogrążonego w kryzysie klubu, z którym związany był już wiele lat wcześniej. W latach siedemdziesiątych był zawodnikiem ,,Czarnych Koszul”, natomiast dwadzieścia lat później powrócił do Polonii w roli trenera.

Misja nie zakończyła się sukcesem, ponieważ sezon 2016/2017 Polonia zakończyła w strefie spadkowej i została zdegradowana do III ligi. Engel już tydzień temu wyraził swoje duże rozczarowanie z tego powodu. – Sezon 2016/2017 od strony sportowej zakończył się spadkiem do III ligi, co jest dla mnie dużym rozczarowaniem, gdyż skład personalny oraz warunki do pracy, jakie zespół miał stworzone, w mojej ocenie powinny gwarantować co najmniej spokojne utrzymanie na poziomie centralnym. Na etapie odbudowy klubu, na którym jesteśmy, jest to przykre i bolesne doświadczenie, ale nie może zmienić koncepcji odbudowy klubu, jaką obraliśmy dwa lata temu – zapowiadał Engel.

Były selekcjoner reprezentacji Polski postąpił jednak inaczej i zrezygnował z funkcji prezesa, mimo że na posiedzeniu rady nadzorczej otrzymał wotum zaufania.

Nowy prezes

Schedę po Engelu przejmie Janusz Kopeć, który do tej pory pełnił w Polonii funkcję dyrektora ds. administracyjnych. W opublikowanym oświadczeniu poinformowano również o zmianie wśród członków zarządu. Wojciecha Mroza zastąpi Roman Fedorczuk. Nowe władze Polonii Warszawa w najbliższym czasie będą chciały dołożyć wszelkich starań, by klub jak najszybciej powrócił do II ligi i rywalizacji na poziomie centralnym.

 

Poprzedni artykułME U-21 – Salut Saul i remis outsiderów
Następny artykułJacek Mazurek szefem szkolenia w Piaście