Jacek Mazurek szefem szkolenia w Piaście

0
Jacek Mazurek

Współzałożyciel Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa został szefem szkolenia młodzieży w Piaście Gliwice. Wraz z nim do klubu trafiło czterech trenerów.

Głównym celem postawionym przez trenerów Radosława BoczkaMarcina Pawlina Jarosława WójcikaMacieja Szymańskiego będzie stworzenie fundamentów do powstania akademii klubowej, w której tak jak ma to miejsce w największych europejskich zespołach, funkcjonować ma model szkolenia dopasowany do pierwszej drużyny.

Po upływie lat mogę powiedzieć, że udało się stworzyć jedną z najlepszych akademii w Polsce. Jestem pewny, że podobny wymiar uda się stworzyć w Piaście, szczególnie jeśli akademia będzie się komponowała z pierwszym zespołem. Naszym celem jest, aby zawodnicy kończący szczeble akademii mieli takie umiejętności, żeby grać profesjonalnie w piłkę nożną – powiedział po podpisaniu umowy Mazurek.

Kogo wykreowała Akademia Legii?

Łukasz Piworowicz, dyrektor sportowy Piasta Gliwice pytany o powody zatrudnienia Jacka Mazurka wraz z trenerami wymieniał przede wszystkich nazwiska piłkarzy wykreowanych przez Akademię Piłkarską Legii Warszawa, którą opuściło aż 40 zawodników grających potem w Ekstraklasie lub I lidze. Teraz również w Piaście chcą wyszkolić piłkarzy na miarę Rafała WolskiegoDominika FurmanaMichała Żyry czy Łukasza Monety.

 

Poprzedni artykułJerzy Engel zrezygnował z funkcji prezesa. Duże zmiany w Polonii Warszawa
Następny artykułCena sukcesu – podsumowujemy transfery w Premier League