Rewolucję w Cracovii czas zacząć. Budziński i Polczak nie przedłużą umów

0
Budziński odchodzi z Cracovii

Michał Probierz już na samym starcie pracy w Cracovii dał o sobie znać. W związku z jego przyjściem do klubu z Kałuży 1, angaż w krakowskim zespole straciło kilku zawodników. W tym gronie jest między innymi Marcin Budziński.

Już w środę pierwsi zawodnicy zaczęli opuszczać Cracovię, o czym informowaliśmy na łamach naszego portalu. Kontraktów z popularnymi “Pasami” nie przedłużyli Hubert Wołąkiewicz, Erik Jendrisek oraz Tomasz Brzyski. Jak się okazało zaledwie kilka godzin później, to dopiero początek transferowej rewolucji w tym zespole, która została zapoczątkowana przyjściem nowego trenera – Michała Probierza.

Kibice 14. drużyny ubiegłego sezonu Lotto Ekstraklasy bez wątpienia nie mogą być zadowoloni z ruchów kadrowych. Dłużej zawodnikiem Cracovii nie będzie już ulubieniec trybun, Marcin Budziński. 26-latek był piłkarzem, który miał najdłuższy staż przy Kałuży 1, bowiem w Cracovii występował od 2012 roku. Popularny “Budzik” w tym czasie rozegrał 132 mecze, w których zdobył 23 trafienia. Jego kontrakt obowiązywał do 30 czerwca 2017 roku – Budziński w czwartek odbył rozmowę z Probierzem, po której postanowił nie przedłużać umowy.

Kolejnym zawodnikiem, który w sezonie 2017/2018 nie wystąpi w Grodze Kraka jest Piotr Polczak. Były piłkarz Tereka Grozny w swojej karierze dwukrotnie grał w Cracovii – wpierw barwy tego klubu reprezentował w latach 2008-2010, a następnie do Krakowa wrócił w 2015 roku. 30-latek w barwach “Pasów” odnotował 153 występy, w których dziewięciokrotnie trafiał do bramki przeciwników.

Wprawdzie nie jest to informacja oficjalna, ale kwestią czasu jest również odejście z Cracovii Mateusza Cetnarskiego, dla którego Probierz nie widzi miejsca w swoim zespole. Zawodnik, który od trzech lat występował w Krakowie, dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.

Poprzedni artykułKadra Chin zagra w lidze niemieckiej
Następny artykułBomba transferowa! Mohamed Salah zawodnikiem Liverpoolu