Jak zacząć grać w Fantasy Premier League?

0
premier league

Na Football Managerze zjadłeś zęby? Pasjonujesz się Premier League? Jeśli tak, to nie masz innego wyjścia, musisz zacząć grać w Fantasy Premier League. Fenomen tej przeglądarkowej gry ogarnął cały świat. Gwarantujemy Wam, że od momentu założenia konta Wasze rozmowy na temat piłki będą dotyczyły w 50% właśnie tej gry.

Jak założyć konto?

Pierwsze co musisz znać, to adres strony, na której znajduję się gra. Znajdziesz ją na: fantasy.premierleague.com. Gdy już przejdziesz przez wszystkie formalności, będziesz musiał ustalić swój zespół, który składa się z dwóch bramkarzy, pięciu obrońców, pięciu pomocników i trzech napastników. Pamiętaj, że na cały skład masz przeznaczone 100 milionów wirtualnych funtów, a limit zawodników z jednej drużyny wynosi trzy. Brzmi banalnie? Poczekaj, aż spróbujesz ułożyć swój pierwszy zespół. Ceny zawodników rosną oraz maleją, a taki Harry Kane kosztuje dzisiaj 12.7 milionów. Ekran wyboru zawodników wygląda tak:

W try miga przekonasz się, że nie złożysz z dostępnego budżetu dream-teamu, ale pamiętaj, że nawet w Burnley kryją się perełki, które dadzą Ci dużo punktów. Właśnie! Sednem gry jest zdobywanie punktów – im zawodnik lepiej zagrał w rzeczywistości, tym więcej ich dostaniesz. Obrońcy i bramkarze dostają punkty za czyste konto (pomocnicy też, ale jest to raptem tylko jeden punkt), wszyscy piłkarze mogą otrzymać punkty za asysty, gole oraz mogą znaleźć się w trójce najlepszych zawodników meczu, za co też są przyznawane tzw. bonusy (od 1 do 3). Oczywiście nie ma tak kolorowo i w FPL-u są przyznawane także minusowe punkty za samobója, kartki, przestrzelonego karnego itp. Bardzo ważny jest wybór kapitana, ponieważ jego zdobycz punktowa jest mnożona razy dwa!

Wykorzystywanie boostów.

W grze masz dostępne tzw. chipy. Są cztery, a poniżej opiszemy krótko każdy z nich.

Wildcard – dostajesz dwie tzw. dzikie karty. Pozwala Ci ona na wymienienie zupełnie za darmo całego składu. Pierwszą możesz wykorzystać do stycznia, druga pojawia się wraz z otwarciem zimowego okienka transferowego. Aha! Nie wspomnieliśmy wyżej, że po każdej kolejce możesz dokonać transferów – co kolejkę dostajesz darmowy transfer (jeśli go nie wykorzystasz, to sumuję się on z następnym, ale maksymalnie możesz mieć tylko dwa). Każda wymiana zawodników ponad to będzie kosztowała Cię cztery minusowe punkty.

Free hit – to nic innego jak jednorazowa dzika karta, która działa tylko przez jedną kolejkę, a po niej skład wraca do momentu sprzed jej wykorzystania. Przykład: po 17. kolejce odpalasz free hita, w 18. kolejce punktujemy za zawodników, których wybraliśmy, a w 19. kolejce powraca stary skład z 17. kolejki.

Triple captain – jak sama nazwa wskazuje nasz kapitan zamiast podwójnych punktów zdobędzie w jednej kolejce potrójną ilość.

Bench boost – punktują wszyscy zawodnicy z naszej drużyny, razem z tymi na ławce rezerwowych.

Powyższe trzy możesz wykorzystać tylko raz przez cały sezon.

Jak grać, by wygrać?

Hahahaha. Na to pytanie nie odpowiedzą najmądrzejsze głowy na świecie, nawet jeśli posadzisz je w jednym pokoju i każesz główkować przez cały rok. To od Ciebie zależy, czy olejesz obronę i postawisz na atak, a może postanowisz zrobić odwrotnie. To będzie twój wybór, czy zdublujesz zawodników z jednej drużyny – a nawet z tej samej formacji – czy postanowisz, że Twój skład będzie się składał z piłkarzy z jak największej ilości klubów. Postawisz na wykonawców stałych fragmentów gry, czy poszukasz różnic wśród zawodników, na których nikt nie stawia? Pytań jest więcej niż odpowiedzi, przekonasz się o tym nie jeden raz. Podsumowując ten krótki wywód. Trzymaj się zasad obranych na początku, nawet wtedy kiedy w danej kolejce zaliczysz gorszy wynik. Nie kieruj się emocjami, zaufaj intuicji. Szukaj nieoczywistych wyborów, to one pozwolą Ci zdobyć przewagę na innymi graczami.

Z kim grać?

Największą frajdę daje gra z kolegami, a największą satysfakcję daje wygranie swojej własnej prywatnej ligi. Rywalizacja wśród znajomych powoduje, że grasz w Fantasy Premier League jeszcze z większym zacięciem. Dołącz też do naszej ligi, gdzie czeka na Ciebie gwarantowana pula nagród, która wynosi 500 PLN i jest sponsorowana przez zakłady bukmacherskie forBET.

KOD DO LIGI: 3790119-1132954

Sprawdź nasze porady do Fantasy Pemier League przed 8. kolejką.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułPremier League po polsku #GW8
Następny artykułGracie w Fantasy Premier League? Zapraszamy do ligi Gol.pl z nagrodami!