Flavio Paixao na dłużej w Lechii Gdańsk

0

Wraz z dniem 30 czerwca 2017 roku końca miał dobiec kontrakt Flavio Paixao w Lechii Gdańsk. Wiele rozmów na linii zawodnik – zarząd klubu spowodowało, że obie strony doszły do porozumienia i doświadczony Portugalczyk na dłużej będzie bronić barw zespołu z Trójmiasta.

Flavio Paixao do Lechii Gdańsk trafił w 2015 roku (za 100 tysięcy euro), kiedy to po dwuletnim pobycie w Śląsku Wrocław zdecydował się na zmianę barw klubowych (rok później jego śladem poszedł jego brat bliźniak, Marco, który do Gdańska przeszedł ze Sparty Praga). 33-latek nie miał problemów z zaaklimatyzowaniem się w zespole z Trójmiasta i od samego początku jest ważnym elementem tej drużyny.

W związku z kończącym się kontraktem Portugalczyka i brakiem porozumienia w sprawie przedłużenia umowy, spekulowano, że jest on zdecydowany na zmianę otoczenia. Do takiego rozwiązania jednak nie doszło. Klub sprostał oczekiwaniom zawodnika, który ostatecznie złożył podpis pod umową, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku.

Paixao po podpisaniu nowego kontraktu potwierdził, że negocjacje nie należały do najłatwiejszych oraz najkrótszych:

– Nasze rozmowy trwały przez blisko dwa miesiące i cieszę się, że doszliśmy do porozumienia. Jestem z natury optymistą i zawsze stawiam sobie wysokie i ambitne cele. Przychodziłem do Gdańska z myślą o tym, by wywalczyć coś wielkiego i mam nadzieję, że uda mi się to zrealizować.

33-latek w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy rozegrał 19 spotkań, w których zdobył pięć bramek, co czyni go drugim najlepszym strzelcem Lechii Gdańsk. Tylko jego brat bliźniak Marco ma na koncie więcej trafień.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułPiotr Tomasik został piłkarzem Lecha Poznań
Następny artykułThiago Cionek zamierza wrócić do ojczyzny? “Rozmawiałem z klubami z Brazylii”