Thiago Cionek zamierza wrócić do ojczyzny? “Rozmawiałem z klubami z Brazylii”

0

Thiago Cionek wkrótce może zostać wolnym zawodnikiem – wszystko ze względu na kontrakt z Palermo, który wygaśnie 30 czerwca 2017 roku. Reprezentant Polski zdradził, że otrzymał propozycję z kilku klubów, w tym tych z Brazylii. Obrońca nie wyklucza powrotu do ojczyzny.

Polscy kibice o Thiago Cionku po raz pierwszy usłyszeli w 2008 roku, kiedy to jako mało znany zawodnik dołączył do Jagiellonii Białystok. Brazylijczyk po kilku latach gry w Polsce przyjął nasze obywatelstwo, a następnie zaczął grać w Biało-czerwonych barwach. Jego dobra gra nie uszła uwadze zagranicznych klubów, przez co trafił do Włoch.

31-latek obecnie jest zawodnikiem klubu występującego w Serie B – Palermo. Jego kontrakt z zespołem z Sycylii kończy się po tym sezonie. Piłkarz w rozmowie z brazylijską gazetą zdradził, że nie brakuje chętnych na jego zatrudnienie, a on sam zastanawia się nad powrotem do ojczyzny, z której wyjechał 10 lat temu:

– Kilka klubów już się do mnie zgłosiło. Ostatnio nawet rozmawiałem z pewnymi klubami z Brazylii i ten pomysł mi się spodobał. Marzę, aby grać w ekstraklasie w kraju, w którym się urodziłem. To dla mnie wielka szansa. Na razie jestem w Palermo i niezależnie od tego, jak potoczą się nasze negocjacje o nowym kontrakcie, wkrótce mogę wrócić do Brazylii.

Palermo po rozegraniu 21. kolejek przewodzi w stawce Serie B z dorobkiem 39 punktów. Cionek w tym sezonie wystąpił w 16 meczach i raz zapisał się na listę strzelców. Przypomnijmy, że w tym klubie gra także trzech innych Polaków: Paweł Dawidowicz, Radosław Murawski i Radosław Szymiński.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułFlavio Paixao na dłużej w Lechii Gdańsk
Następny artykułPuchar Króla – Barcelona gromi, a Sevilla ledwo ogrywa drugoligowca