Eliminacje mistrzostw świata – zapowiedź wtorkowych spotkań

0
eliminacje mistrzostw świata

To już ostatnie mecze ósmej kolejki eliminacji do mistrzostw świata. Kilka spotkań ma bardzo duże znaczenie dla ostatecznego kształtu tabel, dlatego emocji nie powinno dzisiaj zabraknąć.

Grupa D

Być może najważniejszy w kontekście ostatecznego wyglądu grupy D mecz odbędzie się właśnie dzisiaj. Irlandia ma 13 punktów i podejmie u siebie prowadzącą w tabeli Serbię (15 punktów). Jeżeli goście wygrają już raczej nic im się nie stanie złego na drodze do MŚ. Fortuna za zwycięstwo Serbii oferuje kurs 2,75, a za remis 3,00. Najkorzystniejszy kurs na zwycięstwo Irlandii znajduje się na LV Bet – 2,85.

Z kolei na potknięcie Irlandii liczy Walia (11 punktów). Smoki jadą do Mołdawii, która do tej pory zgromadziła zaledwie dwa punkty i zamyka tabelę grupy D. Trzeci mecz, AustriaGruzja, ma raczej niewielkie znaczenie dla kształtu tabeli. Austriacy mają jeszcze matematyczne szanse na baraże, ale wiązałoby się to z tyloma korzystnymi wynikami w innych spotkaniach, że raczej już się pogodzili z faktem, że zabraknie ich na MŚ w 2018 roku.

Grupa G

Hiszpanie po wysokim zwycięstwie nad Włochami objęli prowadzenie w grupie i już z całą pewnością nie będą chcieli go oddać. I w tej kolejce nie powinno to się zmienić, ponieważ grać będą z Liechtensteinem, który z zerem punktów i różnicą bramek -25 zamyka tabelę.

Włosi z kolei muszą odpierać teraz ataki Albańczyków. Obie drużyny dzielą 4 punkty. Włochy zagrają u siebie z Izraelem, a Albania jedzie do Macedonii z nadzieją na komplet punktów. Kurs na zwycięstwo gospodarzy według Fortuny to 2,80, a remis wyceniany jest na 3,12. Według LV Bet kurs na wygraną gości to 2,65.

Grupa I

Bardzo ciekawie zapowiada się mecz Islandia – Ukraina. Obie drużyny wciąż mają szansę na bezpośredni awans do MŚ, dlatego każdej będzie bardzo zależało na wygranej. Kurs na zwycięstwo gospodarzy według Fortuny to 2,68, remis wyceniany jest na 3,20, a kurs na wygraną gości to 2,85.

Z kolei na remis w tym meczu liczy Chorwacja, która z 16 punktami ma 2 punkty przewagi nad Ukrainą i 3 nad Islandią. Chorwaci zagrają na wyjeździe z Turcją, która mając 11 punktów też może jeszcze namieszać. To będzie ważny dzień na grupy I.

W trzecim meczu zmierzą się Kosowo i Finlandia. Obie drużyny zamykają tabelę i nic już tego nie zmieni. Zmianie może ulec tylko ich kolejność. Póki co to Finowie mają 3 punkty przewagi nad Kosowem.

Poprzedni artykułDiego Simeone przedłużył kontrakt z Atletico Madryt
Następny artykułFootball Observatory – Mbappe najbardziej przepłaconym graczem