El. MŚ 2018 – Salah bohaterem Egiptu, Ghana żąda powtórzenia meczu

0
mohamed-salah

Kolejny kontrowersyjny mecz w afrykańskich eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji. W poniedziałek pojawiła się informacja, że Ghana domaga się powtórzenia wyjazdowego pojedynku z Ugandą. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, co ostatecznie zamknęło drogę Ghańczykom na rosyjski mundial.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że mecz RPA – Senegal zostanie powtórzony. Wówczas to obserwatorzy spotkania mieli dość sporo wątpliwości co do “czystości” rywalizacji. Goście mieli przede wszystkim pretensje o rzut karny podyktowany przez sędziego z Ghany, za zagranie ręką, którego nigdy nie było. Ostatecznie Komisja Dyscyplinarna wydała orzeczenie, że listopadowy pojedynek zostanie powtórzony. Sędzia tamtego  meczu, Odartei Lamptey został dożywotnio zdyskwalifikowany. Nie może prowadzić żadnych spotkań zarówno na niwie klubowej jak i międzynarodowej oraz piastować jakichkolwiek stanowisk związanych z futbolem.

Obecnie pojawiło się kolejne żądanie powtórzenia meczu. Federacja Piłkarska Ghany jest zdania, że wynik spotkania został wypaczony przez prowadzącego spotkanie arbitra, Daniela Bennetta. Oficjele twierdzą, że sędzia rodem z Republiki Południowej Afryki, nie uznał dwóch prawidłowych goli dla Ghany. Mowa o sytuacjach z 34. minuty:

i 94. minuty:

Jeden z goli mógł dać gościom niezwykle cenne trzy punkty i przedłużyć ich szanse na awans do mistrzostw świata. Wówczas to Ghana 6 listopada spotkałaby się w meczu o wszystko z reprezentacją Egiptu.

Właśnie w niedzielę “Faraonowie” rozgrywali swój mecz eliminacyjny. Uwzględniając wynik z boiska meczu Uganda – Ghana, do awansu na rosyjski turniej potrzebne były trzy punkty. Egipcjanie swoje zrobili. Po golu z rzutu karnego Mohameda Salaha z… 95. minuty meczu wygrali 2:1 z Kongo i po dwudziestu ośmiu latach przerwy ponownie zagrają na mistrzostwach świata!

Egipt po raz ostatni wystąpił na mundialu w 1990 roku, którego gospodarzem byli Włosi. Wtedy to zremisowali z Holandią (1:1), Irlandią (0:0), przegrali z Anglią (0:1) i zajmując ostatnie miejsce w grupie pożegnali się z turniejem.

BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułWygrani i przegrani powrotu Juppa Heynckesa do Bayernu
Następny artykułPięć powodów, dla których Borussia Dortmund zostanie mistrzem Niemiec