Marcin Dorna po meczu ze Szwecją: Mieliśmy sytuację, aby odnieść zwycięstwo

0

Reprezentacja Polski w drugim meczu grupowym podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 21 rozgrywanych w Polsce zremisowała ze Szwecją 2:2. Po spotkaniu głos zabrał selekcjoner Biało-Czerwonych, Marcin Dorna.

Nasi rodacy dzięki dwóm przebłyskom – na początku spotkania i w jego końcówce, uratowali jeden punkt w starciu ze szwedzkimi oponentami. Reprezentacja Polski nie może być zadowolona ze swojego występu. Selekcjoner kadry, Marcin Dorna, na pomeczowej konferencji prasowej pochwalił swoich zawodników za walkę do samego końca.

W każdym spotkaniu gramy o zwycięstwo. O to samo walczyliśmy ze Słowacją i teraz ze Szwecją. Myślę, że dwa kluczowe słowa, które pojawiły się na przedmeczowej odprawie w rozmowie z zawodnikami, czyli „charakter” oraz „wiara” sprawiły, że doprowadziliśmy do remisu. W końcówce mieliśmy nawet sytuacje do tego, aby odnieść zwycięstwo. Było to też możliwe dzięki umiejętnościom, przygotowaniu i wcześniejszej pracy – zaczął polski trener.

Po meczu najwięcej krytyki zebrała nasza formacja defensywna, która podobnie jak w starciu ze Słowacją, nie ustrzegła się błędów. Dorna stanął w obronie swoich zawodników. – Uważam, że mamy dobrych zawodników w formacji defensywnej i cały czas pracujemy nad tym, aby dobrze funkcjonowała. Jestem przekonany, że będziemy jeszcze z tych piłkarzy zadowoleni.

Polska wciąż ma szansę na awans z grupy. Muszą się na to złożyć dwa czynniki. Nasza reprezentacja w trzecim meczu musi wygrać z Anglikami przynajmniej dwoma bramkami, a Słowacja musi zremisować ze Szwecją. Starcie Biało-Czerwonych z Synami Albionu już w czwartek 22 czerwca w Kielcach.

Poprzedni artykułMartin Konczkowski piłkarzem Piasta Gliwice
Następny artykułPSV wygrało wyścig o zdolnego skrzydłowego. Hirving Lozano zagra w Eindhoven