Martin Konczkowski piłkarzem Piasta Gliwice

0
Martin Konczkowski

23-letni obrońca wyróżniający się w poprzednim sezonie w barwach spadkowicza, Ruchu Chorzów, od przyszłych rozgrywek będzie bronił barw Piasta Gliwice.

Mimo tego, że “Niebiescy” w kiepskim stylu pożegnali się z Ekstraklasą, to w ich szeregach nietrudno znaleźć utalentowanych piłkarzy, którzy najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości znajdą zatrudnienie w klubach grających na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pierwszym zawodnikiem wykupionym z Chorzowa został Martin Konczkowski, utalentowany obrońca z inklinacjami ofensywnymi. W Ruchu występował od pięciu lat, a w poprzednim sezonie rozegrał 36 spotkań i zanotował pięć asyst.

Kadrowa rewolucja

Wzmocnienie linii defensywnej drużyny Dariusza Wdowczyka nie dziwi, tym bardziej, że już wcześniej z zespołem pożegnali się obrońcy Tomasz Mokwa Patrik Mraz. Ponadto z Gliwic odeszli także Lukas CmelikMichał Masłowski oraz Łukasz Sekulski.

Konczkowski nie jest pierwszym wzmocnieniem wicemistrzów Polski z sezonu 2015/16 – wcześniej zespół z Gliwic zakontraktował Aleksandra JagiełłęBartosza Walencika, a z wypożyczenia do Arki Gdynia powrócił Josip Barisić.

Gliwiczanie z odmienioną kadrą już w najbliższych dniach rozpoczną przygotowania do sezonu, podczas których zagrają aż sześć sparingów, między innymi z mistrzami Izraela, Hapoelem Beer Szewa.

Poprzedni artykułBartłomiej Pawłowski i Alan Czerwiński zawodnikami “Miedziowych”
Następny artykułMarcin Dorna po meczu ze Szwecją: Mieliśmy sytuację, aby odnieść zwycięstwo