Adam Deja dołączył do Cracovii

0

Cracovia dokonała kolejnego transferu podczas letniego okienka. Tym razem do drużyny z Krakowa dołączył zawodnik, który w ostatnim sezonie występował na zapleczu Ekstraklasy – Adam Deja.

Polak przez ostatnie 4,5 sezonu był piłkarzem TS Podbeskidzie Bielsko-Biała. Adam Deja w barwach tego zespołu występował zarówno w Ekstraklasie, jak i na jej zapleczu. 23-latek wcześniej był zawodnikiem MKS-u Kluczbork czy OKS-u Olesno.

Deja był bez wątpienia etatowym zawodnikiem Podbeskidzia, który stanowił o sile tego zespołu. Piłkarz mierzący 185 centymetrów wzrostu podczas całego pobytu w Bielsku-Białej 106 razy wystąpił w koszulce tego klubu. Jego bilans to jedna zdobyta bramka oraz osiem asyst.

23-latek z zespołem prowadzonym przez Michała Probierza podpisał trzyletnią umowę. Jego kontrakt z Podbeskidziem obowiązywał do 30 stycznia 2017 roku, dlatego Deja na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do Małopolski. Żaden z klubów nie zdecydował się zdradzić kwoty transferu.

Mówi się, że głównym powodem jego przenosin do Cracovii jest kontuzja Damiana Dąbrowskiego. To właśnie ten gracz miał występować w środku pomocy, ale uraz, którego się nabawił, wykluczył go z gry na kilka miesięcy.

Chociaż Deja w Cracovii został przedstawiony jako pomocnik, to warto jednak odnotować, że w poprzednich rozgrywkach Nice I Ligi występował on jako środkowy obrońca.

23-latek jest szóstym letnim wzmocnieniem Cracovii. Wcześniej do tego zespołu dołączyli Michał Helik, Sergey Zenjov, Michal Peskovic, Michal Siplak, Szymon Drewniak i Jaroslav Mihalik, którego wykupiono ze Slavii Praga.

Poprzedni artykułWysoka wygrana legionistów w Finlandii! Rewanż powinien być formalnością
Następny artykułOlivier Ntcham zawodnikiem Celticu Glasgow