Znamy nominacje do najlepszej jedenastki świata, nie zabrakło Lewandowskiego

0
Robert Lewandowski

Poznaliśmy nominacje dla 55 zawodników, których na kandydatów do najlepszej jedenastki sezonu 2016/2017 wytypowali profesjonalni piłkarze z całego świata.

FIFPro to Międzynarodowa Federacja Piłkarzy Zawodowych. Ci musieli wybrać drużynę składającą się z bramkarza, czterech obrońców i po trzech pomocników i napastników. Zawodnicy mieli bazować na występach w sezonie 2016/17. W ankiecie wzięło udział około 25 tysięcy graczy, a dzięki im głosom poznaliśmy 55 nazwisk, z których utworzona zostanie najlepsza jedenastka FIFPro. Ta zostanie ogłoszona 23 października na gali w Londynie.

W ubiegłym roku w najlepszej jedenastce FIFPro znaleźli się:Manuel Neuer, Dani Alves, Gerard Pique, Sergio Ramos, Marcelo, Andres Iniesta, Toni Kroos, Luka Modrić, Lionel Messi, Luis Suarez i Cristiano Ronaldo Ronaldo.

W tegorocznym głosowaniu znów królowali piłkarze Realu Madryt. Wśród nominowanych znalazło się bowiem aż 13 graczy “Królewskich”, którzy tym samym pobili własny rekord plebiscytu. Do tej pory największa liczba nominowanych piłkarzy z jednego zespołu wynosiła 12.

Jeżeli chodzi o narodowości nominowanych, to na liście znajdziemy najwięcej, bo aż dziewięciu, Hiszpanów. Na podium znajduje się także Francja i Brazylia z siedmioma kandydatami do znalezienia się w prestiżowym gronie.

Wśród 55 wybrańców znalazło się miejsce dla tylko jednego Polaka, którym jest oczywiście Robert Lewandowski. Miejsca zabrakło niestety dla Kamila Glika, który według wielu ekspertów zasłużył na nominację.

Poniżej prezentujemy całą listę wybranych piłkarzy. Kto według Was zasłużył by znaleźć się w najlepszej jedenastce za sezon 2016/17?

________________________________________________________________________

BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułNajmocniejszy Real Madryt wraca do gry
Następny artykułBenzema podpisał nowy kontrakt z kosmiczną klauzulą