Zmiany kadrowe w Widzewie Łodź. Przyszedł Kwiek, odeszło dwóch kapitanów

0

Widzew Łódź w środę odbył pierwszy trening w Gutowie Małym. Podczas niego zabrakło Macieja Nowaka i Adriana Budki, z którymi nie przedłużono kontraktów. Tymczasem do drużyny kierowanej przez Przemysława Cecherza dołączy zawodnik z przeszłością w Ekstraklasie – Aleksander Kwiek.

RTS w poprzednim sezonie zmagania w grupie pierwszej III Ligi zakończył na trzecim miejscu. Celem klubu z Łodzi był jednak awans na szczebel centralny, o co Widzew zapewne będzie walczyć w przyszłej kampanii. Wysokie aspirację “Widzewiaków” potwierdza ich ostatni transfer. Mianowicie, zawodnikiem Widzewa Łódź, został Aleksander Kwiek. 34-latek w ostatnim czasie występował w Górniku Zabrze, z którym kontrakt rozwiązał kilka dni temu. Kwiek w swojej karierze rozegrał 271 meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. W przeszłości był graczem takich klubów jak: Wisła Kraków (mistrzostwo kraju w sezonie 2004/2005), Odra Wodzisław, Zagłębie Lubin, Korona Kielce, Jagiellonia Białystok czy Górnik Łęczna.

Zawodnik, który najlepiej czuje się na pozycji ofensywnego pomocnika, w ubiegłym sezonie wraz z Górnikiem Zabrze wywalczył awans do Ekstraklasy. Kwiek jednak nie był głównym autorem tego sukcesu, bowiem w Nice I Lidze wystąpił zaledwie dwa razy. Zdecydowanie częściej grał w trzecioligowych rezerwach.

Pozytywnie na temat tego zawodnika wypowiedział się trener Widzewa, Przemysław Cecherz. – Ogromnym walorem Olka są umiejętności techniczne i taktyczne. Ma doskonałe podanie otwierające, dobrą wrzutkę i uderzenie z dystansu. To jest typowa dziesiątka, klasyczny zawodnik rozgrywający i liczymy na to, że taką rolę przejmie w naszej drużynie. Na pewno zwiększy wartość naszej środkowej formacji. Myślę, że zawodnika z takim doświadczeniem i spokojem trochę nam brakowało – powiedział szkoleniowiec na łamach oficjalnej strony klubu z Łodzi.

Z Widzewem Łódź pożegnało się dwóch zawodników, którzy w sezonie 2016/2017 wraz z Patrykiem Wolańskim byli w trójce kapitańskiej. Kontraktu nie przedłużono z Adrianem Budką oraz Marcinem Nowakiem. Ten pierwszy to prawdziwa legenda tego klubu – 37-latek w Widzewie debiutował w 1998 roku i w tych barwach rozegrał ponad 200 spotkań. Zawodnik pochodzący ze Zduńskiej Woli w ubiegłej kampanii wystąpił w 27 meczach, w których strzelił jednego gola. Tymczasem Nowak w Widzewie Łódź występował przez ostatnie pół sezonu – wcześniej reprezentował barwy Pelikana Łowicz.

Jeśli jesteśmy w temacie łódzkich klubów, to warto przytoczyć informację na temat rozbudowy stadionu ŁKS. Awans zespołu do II Ligi spowodował, iż zostanie ogłoszony przetarg na budowę czterech dodatkowych trybun. To oznacza, że stadion przy Alei Unii Lubelskiej 2 będzie mógł pomieścić 20 tysięcy widzów i będzie miał większą pojemność niż arena, na której gra Widzew.

Poprzedni artykułMichael Keane zostanie piłkarzem Evertonu!
Następny artykułNieciecza się zbroi! Jan Mucha wraca do Ekstraklasy!