Radość w Łodzi! ŁKS jednak zagra w II lidze

0
ŁKS Łódź zagra w II Lidze!

Wprawdzie ŁKS Łódź na zakończenie rozgrywek w III Lidze zajął drugie miejsce, które nie jest premiowane awansem, to jednak, z powodu problemów organizacyjnych wyżej notowanych rywali, w przyszłej kampanii będzie występować w II Lidze.

W grupie pierwszej III Ligi najlepszym zespołem okazał się Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego na swoim koncie zapisała 75 punktów. O dwa więcej niż ŁKS Łódź oraz o dziewięć oczek więcej od innego klubu z tego miasta – Widzewa Łódź. Wyłącznie klub z Nowego Miasta Lubawskiego mógł się cieszyć z awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy.

Radość była jednak umiarkowana, bowiem od samego początku było wiadomo, że pod znakiem zapytania stoi przyznanie licencji temu zespołowi. Problemem miała być niekompletna dokumentacja, jak i stadion, który nie spełnia warunków licencyjnych.

Wprawdzie Finishparkiet Drwęca miał swoje mecze rozgrywać na stadionie Olimpii Grudziądz, to jednak ostatecznie wycofał się z walki o licencję do II Ligi. To oznacza, iż w sezonie 2017/2018 na szczeblu centralnym występować będzie ŁKS Łódź. Informacją tą podzielił się Fredy Furst z departamentu rozgrywek PZPN.

Wolałbym wywalczyć awans na boisku. Proszę jednak zauważyć, myśmy licencję na grę w drugiej lidze otrzymali za pierwszym podejściem. Teraz łatwiej będzie nam pozyskać piłkarzy, bo do drugiej ligi chętniej przyjdą – powiedział na gorąco prezes ŁKS-u Łódź, Tomasz Salski.

Łódzki Klub Sportowy może się przygotowywać do rywalizacji na szczeblu centralnym, a tymczasem Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubelskie ponownie będzie rywalizować w grupie pierwszej III ligi.

Poprzedni artykułLech Poznań z nowym sponsorem strategicznym?
Następny artykułBertrand Traore został piłkarzem Olympique Lyon