Zmiana na ławce trenerskiej Lechii Gdańsk!

0

Piotr Nowak nie jest już trenerem Lechii Gdańsk. Polaka na ławce trenerskiej klubu z Trójmiasta zastąpił członek jego sztabu szkoleniowego – Adam Owen. Nowak nie żegna się z pracą w Lechii, bowiem został mianowany dyrektorem sportowym.

Lechia Gdańsk w ubiegłym sezonie zajęła czwarte miejsce w LOTTO Ekstraklasie i do samego końca liczyła się w walce o zajęcie pozycji, która gwarantuje grę w europejskich pucharach. Podopieczni Piotra Nowaka zdecydowanie gorzej radzili sobie w obecnej kampanii, w której po dziesięciu kolejkach na swoim koncie mieli 10 punktów i zajmowali 12. miejsce w tabeli.

Taki wynik nie zadowala włodarzy klubu, którzy postanowili o dokonaniu zmian na posadzie trenera pierwszej drużyny. Lechia Gdańsk w środę poinformowała, że Nowak nie jest już jej szkoleniowcem. Teraz schedę u gdańszczan przejmie Adam Owen, który nie jest nową postacią w tym zespole. 37-latek dotychczas był jednym z asystentów Nowaka, który odpowiadał za przygotowanie fizyczne.

Walijczyk w przeszłości Celticu Glasgow, Glasgow Rangers, Benfice Lizbona czy Sheffield United. Owen był także w sztabie szkoleniowym reprezentacji Walii podczas Euro 2016. 37-latek po raz pierwszy w karierze zostanie samodzielnym trenerem.

Nowy szkoleniowiec Lechii Gdańsk uważa, że w drużynie nie trzeba będzie wprowadzać rewolucyjnych zmian:

– Jestem trenerem od piętnastu lat i objęcie funkcji pierwszego trenera to dla mnie naturalny progres. Uważam, że zespół nie potrzebuje rewolucyjnych zmian, a raczej kilku poprawek. W dotychczasowych spotkaniach tworzyliśmy sobie dużo szans na to, by zakończyć je zwycięstwami, więc teraz będziemy pracować nad tym, by te szanse rzeczywiście zamieniać na punkty. Jedną z kluczowych rzeczy do poprawy to na pewno znalezienie właściwego balansu między obroną a atakiem. Straciliśmy za dużo bramek zarówno u siebie, jak i na wyjeździe i tym musimy się koniecznie zająć.

Tymczasem Nowak wciąż będzie pracować w Lechii Gdańsk. 53-latek będzie dyrektorem sportowym. Nie jest to dla niego nowa funkcja, bowiem w latach 2010-2012 pełnił ją w klubie Philadelphia Union.

Owen jako pierwszy trener Lechii Gdańsk zadebiutuje 30 września, kiedy to gdańszczanie na własnym stadionie zmierzą się z Zagłębiem Lubin. Bukmacher Fortuna na wygraną Lechii oferuje kurs @ 2.30.

________________________________________________________________________

BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułTimo Werner nie wytrzymał presji ze strony kibiców i.. opuścił boisko
Następny artykułWygrani i przegrani remisu Liverpoolu ze Spartakiem Moskwa