Złoty Puchar CONCACAF – Kostaryka i Kanada grają dalej

0
kostaryka-gujana-francuska

Zakończyły się zmagania w grupie A turnieju o Złoty Puchar CONCACAF. Pewne udziału w fazie pucharowej są ekipy Kostaryki i Kanady.

Na początku przypomnijmy o małej aferze związanej z tą grupą. Kilka dni temu w składzie Gujany Francuskiej na mecz z Hondurasem w roli kapitana wyszedł… 80-krotny reprezentant Francji – Florent Malouda! Przepisy FIFA stanowią jasno: zawodnik ten nie mógł reprezentować innego kraju w oficjalnych rozgrywkach odbywających się pod egidą FIFA, a Złoty Puchar CONCACAF do takowych należy.

Zawodnik został zawieszony, a wynik z boiska (0:0) został zweryfikowany jako walkower dla Hondurasu. Trzy punkty pozwoliły tej drużynie myśleć o walce o udział w fazie pucharowej.

Honduras – Kanada 0:0

kanada-honduras

Rywalem Hondurasu była Kanada i każde zwycięstwo dawało tej pierwszej drużynie bezpośredni awans minimum z drugiego miejsca w grupie. Chęci i umiejętności wystarczyło na zaledwie bezbramkowy remis i to zawodnicy spod znaku klonowego liścia zapewnili sobie udział w dalszej fazie turnieju. Honduras natomiast musi czekać rozstrzygnięcia w pozostałych dwóch grupach. Cztery oczka, jakie mają na koncie, pozwalają realnie myśleć o awansie z trzeciego miejsca.

Kostaryka – Gujana Francuska

W drugim spotkaniu grupy A Kostaryka zmierzyła się z Gujaną Francuską. Zdecydowanym faworytem była ekipa prowadzona przez Oscara Ramireza. Niespodzianki nie było. Kostarykanie już w czwartej minucie spotkania, po zamieszaniu w polu karnym, objęli prowadzenie. Strzelcem gola był Ariel Rodriguez. Gdy w 61. minucie czerwoną kartką został ukarany Ludovic Baal, pomocnik ekipy Gujany, stało się jasne, że Kostaryka tego spotkania nie przegra. Nie przegrała, nie zremisowała, ale spokojnie wygrała, i to 3:0. Kolejne gole dorzucili Rodney Wallace i David Ramirez. Trafienie tego drugiego było ozdobą tego spotkania.

Kostaryka – Gujana Francuska 3:0 (1:0)

1:0 Rodriguez 4′
2:0 Wallace 79′
3:0 Ramirez 83′