Zbigniew Boniek – Zadaniem nowego selekcjonera będzie awans na Euro

0
Zbigniew Boniek

Tuż po ogłoszeniu decyzji o rozstaniu się Adama Nawałki z reprezentacją Zbigniew Boniek wypowiedział się na temat wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Adam Nawałka po nieudanych mistrzostwach świata rozstaje się z reprezentacją Polski, a Zbigniew Boniek poszukuje jego następcy. Jakie cele przed nowym selekcjonerem postawi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej? Czym będzie się kierować podczas wyboru? Oddajemy głos samemu zainteresowanemu:

– Mogę Was uspokoić, że będę kierował się doświadczeniem i intuicją. Jeśli chodzi o nowego selekcjonera, to najważniejsze jest przygotowanie drużyny do mistrzostw Europy. Jego zadaniem będzie awans na ten turniej. Nie będzie żadnego przetargu czy konkursu. Znamy trenerów z całej Europy i wiemy, kto chce tu przyjechać i prowadzić naszą kadrę – czy to z Polski czy zza granicy.

Zbigniew Boniek wypowiedział się także na temat Roberta Lewandowskiego oraz atmosfery panującej wokół reprezentacji Polski:

– Robert Lewandowski to fantastyczny piłkarz i od niego rozpoczniemy budowę reprezentacji Polski. Jeśli chodzi o atmosferę wokół kadry to miało miejsce szukanie polskich afer, nie wiadomo z jakich powodów, nie wiadomo dlaczego. Każdy musi mieć komfort psychiczny, by wykonywać swoją pracę. Jesteśmy bardzo wymagający, lubimy dokuczać, wyszydzać.


Już dziś Szwecja zmierzy się ze Szwajcarią, a Kolumbia zagra przeciwko Anglii. Analizy przedmeczowe i propozycje typów do tych spotkań znajdziecie oczywiście w serii “Mundial TYPY”!

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł

Poprzedni artykułAdam Nawałka – Popełniłem wiele błędów
Następny artykułJoachim Loew pozostanie selekcjonerem reprezentacji Niemiec