Zbigniew Boniek – Myślimy nad organizacją MMŚ w 2019 roku

0
Zbigniew Boniek

Prezes PZPN, Zbigniew Boniek, podczas konferencji “Bezpieczny Stadion” poinformował, że związek zastanawia się nad organizacją mundialu do lat 20 w 2019 roku.

Na 2019 rok przypada stulecie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Prezes organizacji, Zbigniew Boniek, zastanawia się nad uczczeniem okrągłej rocznicy poprzez zorganizowanie wielkiego turnieju. Podczas Ogólnopolskiej Konferencji “Bezpieczny Stadion” w Kielcach były piłkarz Juventusu zdradził, że związek zastanawia się nad organizacją mistrzostw świata do lat 20 za dwa lata.

Według informacji prezesa PZPN na ten moment wstępną aplikację poza Polską zgłosiły dwa kraje – Indie oraz Peru.

– Chcielibyśmy zorganizować tak wielka imprezę u nas. Czy się uda? Tego dowiemy się dopiero w okolicach maja lub czerwca przyszłego roku. Jeśli zostaniemy wybrani, będziemy mieli rok na przygotowanie turnieju. Wiemy jak wiele dobrego dla kraju robią sportowcy, a my z ministerstwem sportu i rządem powinniśmy zawsze starać się o to, by największe sportowe imprezy gościły własnie u nas. Taka organizacja pokazuje, że się rozwijamy.

Zbigniew Boniek zaznaczył także, że infrastruktura piłkarska w kraju zdecydowanie się poprawiła, a Polska może być graczem na europejskiej scenie:

– 15 czy 20 lat temu organizacja jakiegokolwiek turnieju w Polsce nie byłaby możliwa. Nie mieliśmy przecież potrzebnej infrastruktury. Dzisiaj to wszystko rozwija się bardzo szybko, jesteśmy krajem, który w kilku ostatnich latach wybudował najwięcej stadionów. Chcemy być graczem na europejskiej scenie i doskonale wiemy, że jesteśmy w stanie organizować wielkie imprezy, stać nas na to.

Przypomnijmy, że poza mistrzostwami Europy w 2012 roku Polska zorganizowała także ubiegłoroczne mistrzostwa do lat 21, w której triumfowała reprezentacja Niemiec.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułBundesmeister – czyli co nas czeka w 9. kolejce Bundesligi
Następny artykułPara idealna: klasyk Ekstraklasy i promocja LVbet