Zbigniew Boniek – Brzęczek ma wszystkie cechy dobrego selekcjonera

0
Zbigniew Boniek

W rozmowie z dziennikarzami “Przeglądu Sportowego” Zbigniew Boniek wyjaśnił powody zatrudnienia Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

Polski Związek Piłki Nożnej zaskoczył niemal wszystkich i zdecydował się na zatrudnienie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. W rozmowie z przedstawicielami “Przeglądu Sportowego” Zbigniew Boniek nie szczędził słów pochwały dla 47-latka:

– Jurek ma wszystkie cechy, które powinien mieć selekcjoner. Jest doświadczonym piłkarzem, który ma na koncie między innymi srebrny medal Igrzysk Olimpijskich. Do tego ma charakter i co dla mnie niezwykle istotne, ogień w oczach i ogromne chęci do pracy. Jestem przekonany, że to odpowiedni wybór. Czasem mam wrażanie, że najlepiej byłoby zatrudnić jakiegoś magika, Davida Copperfielda, który od razu rozwiązałby wszystkie nasze problemy, a dodatkowo zapewnił sukces. Tak to niestety nie działa. Potrzebowaliśmy solidnej, uczciwej, porządnej osoby na tym stanowisku i taką właśnie zatrudniłem.

Przypomnijmy, że Jerzy Brzęczek zastąpił na stanowisku Adama Nawałkę, którego umowa po słabym występie na mistrzostwach świata nie została przedłużona. Już 23 lipca dojdzie do konferencji prasowej i oficjalnej prezentacji 47-latka, na której nowy selekcjoner oraz Zbigniew Boniek odpowiedzą na wszystkie nurtujące dziennikarzy pytania.


Kto sięgnie po Puchar Świata? Bukmacher LvBet jako faworyta meczu finałowego wskazuje Francuzów, których wygrana wyceniana jest na 1,98. Kurs na zwycięstwo Chorwatów to 4,25, a na remis w regulaminowym czasie gry 3,30.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł

Poprzedni artykułJerzy Brzęczek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski!
Następny artykułDejan Lovren – Jestem jednym z najlepszych obrońców świata