Zawierucha transferowa w Juventusie. Bonucci bliski odejścia, Schicka czekają kolejne badania!

0
Leonardo Bonucci

W ostatnich dniach w biurach włodarzy Juventusu dzieje się naprawdę dużo. Z klubu odejść może Leonardo Bonucci, a testy medyczne Patricka Schicka muszą zostać powtórzone.

W niedawno przeprowadzonym wywiadzie agent Leonardo Bonucciego przyznał, że pracuje nad transferem swojego klienta. Doświadczony obrońca rozważa zmianę otoczenia, a na jego usługi z pewnością nie będzie brakowało chętnych. Co ciekawe, aktualnie najgłośniej mówi się o przenosinach piłkarza na San Siro. Podobno mimo tego, że taka transakcja byłaby nie lada sensacją, jest ona jak najbardziej możliwa.

Wcześniej mówiło się, że jeśli reprezentant Włoch zdecyduje się na opuszczenie Turynu, trafi do Premier League. Faworytami do sprowadzenia stopera byli “The Citizens”. Pep Guardiola jest wielkim entuzjastą talentu Bonucciego i z chęcią zobaczyłby go u siebie w zespole. Inną możliwością dla piłkarza była gra dla Chelsea, ale “The Blues” zdecydowali się na zakup Antonio Rudigera.

Schick oblał testy?

Przypomnijmy, że Juventus niedawno zapewnił sobie transfery Douglasa Costy i Federico Bernardeschiego. O przenosinach Patricka Schicka do Turynu mówiło się jeszcze wcześniej, ale na drodze do oficjalnej prezentacji piłkarza stanęły jego testy medyczne. 21-latek badania przeszedł 22 czerwca, ale klubowym lekarzom nie spodobały się jego wyniki.

Utalentowany Czech ma drobne kłopoty z sercem, które zaniepokoiły włodarzy “Starej Damy”. Klub zamierza jeszcze raz przebadać piłkarza, a w razie ponowienia się  wyników możliwe są negocjacje dotyczące kwoty odstępnego.

Problem młodego zawodnika nie jest poważny, ale w Juventusie wolą dmuchać na zimne. Możliwe, że piłkarz będzie wymagał dodatkowej opieki medycznej, by wyeliminować kłopot. W takim wypadku mistrzowie Włoch zamierzają obniżyć cenę, jaką za piłkarza chce otrzymać Sampdoria.

Poprzedni artykułKoniec transferowej sagi. Dani Alves zagra w PSG
Następny artykułHart zostanie zawodnikiem West Hamu?