Antonio Rudiger nowym nabytkiem Chelsea

0
antonio rudiger
Niemiecki obrońca AS Roma w niedzielę przeszedł testy medyczne w londyńskim klubie i tym samym stał się pierwszym ważnym nabytkiem Antonio Conte w tym okienku transferowym. Antonio Rudiger podpisał z Chelsea pięcioletni kontrakt.

24-letni obrońca kosztował mistrzów Anglii 35 mln euro. Będzie grał z numerem dwa, a kontrakt obowiązywać będzie do 2022 roku. Przybycie Rudigera jest częścią planowanej przebudowy defensywy Chelsea. W tym celu na Stamford Bridge pojawił się już wcześniej na zasadzie wolnego transferu bramkarz Manchesteru City, Willy Caballero.

– To wspaniałe uczucie, ponieważ nie każdy piłkarz ma możliwość gry w tak wielkim klubie. Nie mogę się doczekać spotkania z moimi nowymi kolegami z drużyny i jestem bardzo dumny z tego, że zostałem piłkarzem Chelsea – powiedział Antonio Rudiger dla oficjalnej strony klubu.

– Cieszymy się, że dołączył do nas piłkarz o sprawdzonych umiejętnościach, który doda jakości naszej defensywie. Antonio jest wciąż młodym zawodnikiem, ale doświadczonym zarówno na poziomie klubowym, jak i międzynarodowym i posiada wszystkie niezbędne atrybuty, by rozwijać się i odnosić sukcesy w Premier League. Obserwowaliśmy go od pewnego czasu i jesteśmy pewni, że dobrze wpasuje się do naszej drużyny – przyznał dyrektor techniczny Chelsea, Michael Emanelo.

Urodzony w Berlinie Antonio Rudiger przeszedł z AS Roma, gdzie spędził dwa sezony. Wcześniej reprezentował barwy VfB Stuttgart, w którym zadebiutował w 2012 roku, w wieku 18 lat. Wielokrotnie grał w reprezentacjach młodzieżowych Niemiec, a w seniorach zadebiutował w maju 2014 roku, w meczu przeciwko Polsce. Euro 2016 opuścił z powodu kontuzji, ale zagrał w finale Pucharu Konfederacji, w którym Niemcy zachowali czyste konto przeciwko Chile.

Poprzedni artykułTwórca Facebooka chce wykupić Tottenham Hotspur! Ogromne pieniądze na stole
Następny artykułUSA, Kanada i Meksyk chcą zorganizować mundial 2026