Yeray Alvarez znów wygrał z rakiem! Hiszpan wraca do treningów

0
Yeray Alvarez znów walczy z rakiem

Yeray Alvarez pomimo poważnych problemów zdrowotnych nie zamierza się poddawać. Były młodzieżowy reprezentant Hiszpanii po raz drugi wygrał walkę z rakiem jąder. Leczenie zostało zakończone, a piłkarz może wrócić do treningów na pełnym obciążeniu.

To nie pierwszy przypadek, gdy w organizmie Yeraya Alvareza wykryto chorobę nowotworową. Po raz pierwszy taka sytuacja miała miejsce w grudniu 2016 roku. Wtedy pojawiła się informacja, że wykryto u niego raka jąder. Szczęściem w nieszczęściu był fakt, iż chorobę zdiagnozowano we wczesnym stadium. Alvarez błyskawicznie przeszedł operację, a następnie, po zaledwie kilku tygodniach przerwy, był zdolny do ponownego wybiegnięcia na boisko.

Nowotwór ponownie dopadł go w czerwcu bieżącego roku, kiedy zawodnik wraz z reprezentacją Hiszpanii przygotowywał się do młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21, które odbyły się w Polsce. 22-latek nie mógł na nich wystąpić, a zamiast na boisku, czas spędził na leczeniu.

Kilka tygodni temu Alvarez rozpoczął lekkie treningi, ale miały one charakter sporadyczny. Teraz oficjalnie można powiedzieć, że obrońca wrócił do pełni zdrowia, o czym poinformowała strona jego klubu – Athleticu Bilbao:

– Rozpoczęte w czerwcu leczenie zostało zakończone. Yeray w ciągu kilku następnych dni zacznie być stopniowo wprowadzany do zespołu. Jego stan zdrowia będzie na bieżąco kontrolowany.

Historia Alvareza jest bardzo poruszająca i trudno nie kibicować piłkarzowi w powrocie do zdrowia. Bardzo prawdopodobne, że Hiszpan pod koniec 2017 roku, bądź na początku 2018 roku będzie wspomagać swoich klubowych kolegów na boiskach La Liga.

________________________________________________________________________

BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułRobert Lewandowski – Dla mnie liczy się, że mam jeszcze cztery lata kontraktu z Bayernem
Następny artykułWaldemar Fornalik – Wszyscy są dla mnie ważni, nikogo nie szufladkuję