Wygrani i przegrani remisu Chelsea Londyn z AS Roma

0

Starcie Chelsea Londyn z AS Romą było zapowiadane jako jeden z najciekawszych meczów trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ci, którzy zdecydowali się ustawić odbiorniki telewizyjne na kanale, na którym transmitowano to spotkania bez wątpienia nie żałują. Po 90 minutach świetnej gry, kilku zwrotach akcji oba zespoły podzieliły się zdobyczą punktową.

Chelsea Londyn świetnie zaczęła mecz i po 37 minutach gry prowadziła 2-0. Bramkę kontaktową dla AS Roma kilka minut później zdobył Aleksandar Kolarov. Później niezwykłą skutecznością popisał się Edin Dzeko, który dał prowadzenie klubowi z “Wiecznego Miasta”. Brytyjczycy jednak nie zamierzali się poddawać i za sprawą bramki Edina Hazarda doprowadzili do wyrównania.

Ten rezultat pozwolił Chelsea Londyn umocnić się na pozycji lidera grupy. Tuż za jej plecami czai się Roma, która na swoim koncie ma pięć punktów. Sprawdźmy, którzy zawodnicy zasłużyli na pochwały po tym spotkaniu, a których dyspozycja była rozczarowująca.

Wygrany: Edin Dzeko

Dla Edina Dzeko bramki zdobyte w środowym spotkaniu były pierwszymi golami, które te zawodnik strzelił w starciach przeciwko Chelsea Londyn. Bośniak nie tylko dał swojemu zespołowi prowadzenie, ale także grał na tyle skutecznie, że stworzył przestrzeń dla klubowych kolegów, którzy swobodnie mogli tworzyć ofensywne akcje. Podsumowując – ogólna wydajność rosłego napastnika była bardzo wysoka.

Przegrany: Cesar Azpilicueta

Jeśli obrońca, przez 90 minut wykonuje tylko jeden udany odbiór, to znaczy, że bez wątpienia nie był to jego udany mecz. Cesar Azpilicueta zazwyczaj jest ważnym ogniwem Chelsea Londyn, ale w środowy wieczór był on ośmieszany przez napastników i pomocników AS Roma. Dodatkowo jego błąd dał rzymianom nadzieję na pomyślne zakończenie tego spotkania (bramka Kolarova).

Wygrany: Aleksandar Kolarov

Aleksandar Kolarov zdobył bramkę, a także przewodził w statystykach. Potwierdza to fakt, że Serb wygrał WSZYSTKIE powietrzne pojedynki! 31-latek miał także asystę przy trafieniu Edina Dzeko. Kolarov świetnie radził sobie w ofensywie, ale nie można także zapomnieć o sporej pracy, którą wykonał w destrukcji.

Przegrany: Cesc Fabregas

Jak zawsze Cesc Fabregas potrafił dłużej przytrzymać piłkę we własnym posiadaniu, ale w tym spotkaniu tego od niego nie wymagano. Hiszpan nie zapewnił swoim kolegom odpowiedniej obrony, przez co AS Roma przejęła inicjatywę. Fabregas także nie potrafił przyśpieszyć tempa akcji Chelsea, chociaż na jego usprawiedliwienie można powiedzieć, że poprawił się w tym aspekcie w ostatnich minutach meczu.

Wygrany: Eden Hazard

Eden Hazard w tym spotkaniu wypracował sobie pięć szans na zdobycie bramki – więcej, niż którykolwiek zawodnik. Belg przed tym spotkaniem ani razu nie zdobył gola, ale w starciu przeciwko AS Roma się przełamał i był najlepszym graczem popularnych “The Blues”. Hazad został ustawiony w ataku obok Alvaro Moraty i było to świetne rozwiązanie, co potwierdził zdobyciem dwóch goli.

Przegany: Diego Perotti

Kto wie, czy gdyby Diego Perotti w środę lepiej ustawił celownik, to czy AS Roma nie cieszyłaby się ze zwycięstwa oraz prowadzenia w grupie. Argentyńczyk nie wykorzystał ani jednej z czterech dobrych sytuacji, przez co jego gra była źródłem frustracji dla wielu kibiców rzymskiej drużyny.

Chelsea Londyn przegrała ostatnie dwa mecze w Premier League. Podopieczni Antonio Conte o przerwanie czarnej serii powalczą w starciu przeciwko dobrze grającemu Watford. Fortuna na wygraną “The Blues” oferuje kurs @ 1.31.