Wojciech Szczęsny zakończył przygodę w AS Roma

0

Wojciech Szczęsny przez dwa lata reprezentował barwy AS Roma. Reprezentant Polski w rzymskim zespole przebywał na wypożyczeniu, które straciło ważność wraz z upływem 30 czerwca 2017 roku. 

Dla polskiego bramkarza pierwszą zagraniczną przygodą było przejście do akademii Arsenalu Londyn w 2006 roku. Wojciech Szczęsny do pierwszego zespołu popularnych “Kanonierów” dołączył dwa lata później. Reprezentant Polski w sezonie 2009/2010 w ramach wypożyczenia występował w barwach Brendtford.

Szczęsny przez kolejne pięć sezonów był ważną postacią drużyny prowadzonej przez Arsene'a Wengera. Polak w Premier League rozegrał 132 spotkań, w których 48 razy zachował czyste konto.

Polak następnie zdecydował się na zmianę otoczenia i w 2015 roku przeszedł do AS Roma, która zakontraktowała go w ramach wypożyczenia. Szczęsny na boisko  w Serie A wybiegał 72 razy i 22-krotnie kończył mecz bez straty gola.

27-latek zakończył swoją przygodę z AS Roma, o czym poinformował za sprawą postu na portalu społecznościowym Instagram.

– Zdałem sobie sprawę, że skończył się czerwiec i nie jestem już piłkarzem AS Roma. Dwa lata reprezentowania tego klubu dały mi wielką radość i dumę. Nie jestem w stanie wystarczająco podziękować klubowi za możliwości, które tu otrzymałem, sztabowi za pomoc w rozwoju piłkarskim, kolegom za wszystkie wspaniałe chwile i zwycięstwa, a także kibicom za nieustanne wsparcie. Będę Wam zawsze wdzięczny! Dziękuję. Forza Roma.

Wprawdzie Szczęsny ponownie dołączył do kadry Arsenalu Londyn, ale mało prawdopodobne jest, aby Polak pozostał na Wyspach. W mediach spekuluje się na temat jego transferu do Juventusu Turyn, gdzie ma być następcą Gianluigiego Buffona.

Poprzedni artykułAS Monaco kupuje Terence’a Kongolo z Feyenoordu
Następny artykułFranciszek Smuda nie będzie trenerem Górnika Łęczna