Szczęsny blisko Napoli?

0
Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny najprawdopodobniej nie wróci do Premier League, a zostanie we Włoszech. Reprezentant Polski podobno jest bliski porozumienia się z Napoli.

Wychowanek Agrykoli Warszawa od dawna twierdził, że chętnie wróci do Londynu, by ponownie bronić barw Arsenalu. Pozostanie na stanowisku trenera Arsene'a Wengera pokrzyżowało jednak plany Polaka. Szczęsny nie pozostanie jednak w Romie, a wszystko wskazuje na to, że dołączy do swoich kolegów z kadry w Neapolu.

Wiele mówi się o tym, że Luciano Spalletti w przyszłym sezonie zamierza stawiać na pochodzącego z Brazylii Alissona. Właśnie dlatego 27-letni golkiper zgodził się na zmianę klubu i od przyszłego sezonu ma grać w jednym zespole z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim.

Poszukiwany następca Buffona

Inną możliwością przenosin, którą miał otrzymać Polak jest dołączenie do ekipy Juventusu. Włodarze Starej Damy poszukują następcy Gianluigiego Buffona i podobno zaproponowali Szczęsnemu kontrakt opiewający na 4 miliony euro za sezon.

Problemem dla Polaka jest jednak to, że Buffon prawdopodobnie zawiesi buty na kołku dopiero po następnym sezonie. Mając na uwadze przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Rosji trudno spodziewać się, by golkiper Romy zgodził się na przenosiny do klubu, w którym będzie musiał przez dłuższy czas godzić się z rolą zmiennika.

Poprzedni artykułHuddersfield w Premier League!
Następny artykułNiesamowite Crotone, spadek Skorupskiego