Włoski trener dał upust złości. “Gdybyśmy wykorzystali klub z Serie C do gry ze Szwedami, wygralibyśmy”

0
squadra azzurra

Tajemnicą nie jest, że przegrana Włoch ze Szwecją (0:1) jest ogromnym rozczarowaniem dla kibiców tej reprezentacji, jak i społeczności piłkarskiej w tym kraju. Jednym z tych, który skrytykował kadrę jest trener Ternana Calcio, Sandro Pochesci – uważa on, że ze Szwedami lepiej poradziliby sobie zawodnicy z niższych lig.

Reprezentacja Włoch w poniedziałek zagra rewanżowy mecz barażowy o awans do mistrzostw świata w Rosji. Sytuacja piłkarzy z Półwyspu Apenińskiego nie jest najlepsza, bowiem pierwsze spotkanie ze Szwedami przegrali 0:1. To spowodowało ogromne rozczarowanie i złość w tym kraju. Dzięki swojej wypowiedzi popularność zdobył trener występującej w Serie B Ternany Calcio, Sandro Pochesci. 54-latek nie zamierzał oszczędzać słów na krytykę:

– Włoski futbol jest skończony. Odpadniemy z udziału w Mistrzostwach Świata, ponieważ wyszliśmy na to spotkanie przestraszeni. Nie możesz grać pod wpływem strachu. Jeśli zobaczę mój zespół grający z bojaźnią, podam się do dymisji, by został zatrudniony ktoś bardziej odpowiedni. Definitywnie to trener odpowiada za przekazanie strachu na piłkarzy.

Pochesci nie jest zadowolony z faktu, że w reprezentacji grają tzw. Oriundo, czyli naturalizowani Włosi. Trener wbił szpilkę narodowej kadrze i dodał, że lepiej w niej radziliby sobie zawodnicy z niższych lig:

–  Każdego miesiąca pojawia się nowy „Oriundo”, ale powinniśmy zamiast nich stawiać na graczy z Serie C i Serie D. Gdybyśmy wykorzystali klub z Serie C do gry ze Szwedami, wygralibyśmy. Ta Szwecja jest na poziomie naszych trzecioligowców.

Szkoleniowiec Ternany już przeprosił za swoją wypowiedź i przyznał, że górę wzięły emocję. Reprezentacja Włoch okazję, aby zmazać plamę będzie miała w poniedziałkowy wieczór. Bukmacher Fortuna na wygraną popularnych “Azzurri” w rewanżowym meczu ze Szwedami oferuje kurs @ 1.54.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułAnthony Modeste – Możesz być w świetnej formie na treningu, a i tak zagra Robert Lewandowski
Następny artykułKarim Benzema – Tak długo jak Deschamps jest selekcjonerem, nie wrócę do reprezentacji