Willy Sagnol zwolniony z Bayernu Monachium

0

Willy Sagnol został zwolniony z Bayernu Monachium. Francuza zabraknie w sztabie szkoleniowym Juppa Heynckesa, który chce współpracować z zaufanymi ludźmi.

Jeszcze do niedawna Willy Sagnol, po tym jak z Bayernu Monachium zwolniono Carlo Ancelottiego, sprawował funkcję tymczasowego szkoleniowca tego klubu. Pojawiały się nawet głosy, że były francuski piłkarz jest jednym z kandydatów do dłuższego pracowania na tej posadzie. Tymczasem włodarzy mistrza Niemiec zdecydowali się skorzystać ze sprawdzonej opcji i szkoleniowcem klubu z Bawarii został Jupp Heynckes.

73-latek w sztabie szkoleniowym chce mieć własnych ludzi, z którymi współpracował już później – to zadecydowało, że w jego otoczeniu zabrakło miejsca dla Sagnola. Włodarze klubu oferowali mu inne funkcję, jednak wszystko wskazuje, że nie zamierzał z nich skorzystać i został zwolniony. Na temat tej sytuacji wypowiedział się dyrektor sportowy Bayernu Monachium, Hasan Salihamidzić:

–  Nowy trener chciał się otoczyć zaufanymi ludźmi. Decyzja o zakończeniu współpracy z Willym była bardzo trudna, występowaliśmy razem na boisku. Teraz kończymy współpracę, ale jesteśmy profesjonalistami. Każdy z nas rozumie tę sytuację.

Sagnol w Bayernie Monachium grał w latach 2000-2009. Zdecydowanie krócej trwała jego przygoda w sztabie szkoleniowym, do którego dołączony został pierwszego lipca 2017 roku.

Bayern Monachium w sobotę czeka trudne wyzwanie. Podopieczni Heynckesa w szlagierze Bundesligi zmierzą się z Borussią Dortmund. Bukmacher Fortuna na wygraną drużyny z Bawarii oferuje kurs @ 2.13.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
Poprzedni artykułDemarai Gray podpisał nowy kontrakt z Leicester City
Następny artykułKoszmar Santiego Cazorli trwa. Hiszpan wróci do gry?