Walka pomiędzy Nike a Adidasem trwa

0
nike-portugalia

Piłka nożna to nie tylko rywalizacja na boisku. W jej cieniu trwa walka producentów odzieży i obowia sportowego. Na rynku dominują dwie firmy: Nike i Adidas. Wyścig tych dwóch gigantów jest już stałym elementem futbolu. Na ten moment, to amerykański producent ma przewagę nad europejskim rywalem. Mimo to, Adidas od zawsze kojarzony z futbolem, na pewno łatwo nie zrezygnuje z walki o palmę pierwszeństwa. W końcu, jak powiedział kiedyś szef tej firmy, Robert Louis-Dreyfus – piłkarskie mistrzostwa świata to nie zabawa dla grzecznych chłopców.

W ostatnich dniach kolejną rundę wygrała firma Nike. Ogłoszono przedłużenie do 2024 roku umowy z piłkarską federacją Portugalii. Kwoty porozumienia nie ujawniono.

Nike nadal projektuje i dostarcza odzież do dwudziestu pięciu reprezentacji narodowych w piłce nożnej, futsalu i piłce plażowej, a także wspiera stały rozwój futbolu w wydaniu pań. Z przyjemnością chcemy ogłosić przedłużenie naszej współpracy z Portugalskim Związkiem Piłki Nożnej. Nike Football wciąż będzie dostarczać  najbardziej innowacyjne swoje produkty, tym samym przyczyniając się do sukcesów Portugalii- czytamy w komunikacie wydanym przez Nike.

Jasną sprawą jest to, że Nike zabiegało u porozumienie z portugalską federacją głównie ze względu na osobę Cristiano Ronaldo. Jak dobrze wiemy CR7 na co dzień przywdziewa koszulkę Realu Madryt, a więc reprezentuje barwy największego rywala, czyli firmy Adidas. Genialny zawodnik “Królewskich” jest kurą znoszącą złote jajka. Szacuje się, że dla amerykańskiego giganta w 2016 roku wygenerował około 500 milionów dolarów!

Z porozumienia zadowolony jest również sternik portugalskiej federacji.

– Od momenty, gdy rozpoczęliśmy współpracę z Nike mija dwadzieścia lat. Od tamtej pory nasza pierwsza reprezentacja kwalifikowała się do dziesięciu kolejnych turniejów finałowych, czy to rangi mistrzostw Europy czy świata, wliczając w to najbliższy mundial w Rosji. We Francji staliśmy się pierwszą reprezentacją w historii, która w strojach Nike sięgnęła po tytuł najlepszej drużyny na Starym Kontynencie. Do tego należy wspomnieć o dwukrotnym mistrzostwie świata U-17, mistrzostwie świata i Europy w piłce plażowej – powiedział Fernando Gomes, prezes Portugalskiej Federacji Piłkarskiej.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułW Kuźni Raciborskiej powstała ulica Roberta Lewandowskiego
Następny artykułGol Budzińskiego, asysta i kontuzja Mierzejewskiego w Australii