Waldemar Fornalik – Wszyscy są dla mnie ważni, nikogo nie szufladkuję

0

Waldemar Fornalik w środę został oficjalnie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Piasta Gliwice. Były selekcjoner reprezentacji Polski ma za sobą pierwszą konferencję prasową, podczas której mówił o celach i pomyśle na grę “Piastunek”.

Piast Gliwice pod wodzą byłego trenera, Dariusz Wdowczyka, nie radził sobie najlepiej. Potwierdza to fakt, iż klub z Górnego Śląska po dziewięciu kolejkach zajmuje 14. miejsce w LOTTO Ekstraklasie. Waldemar Fornalik nie zamierza myśleć o europejskich pucharach, a jego celem jest jak najszybsze oddalenie się od strefy spadkowej:

– Celów jest kilka. Na tę chwilę trudno mówić o europejskich pucharach, ale piłka jest przewrotna i wszystko może się zdarzyć. Chcemy jak najszybciej oddalić się od strefy spadkowej, więc skupiamy się na każdym kolejnym meczu.

– Rozmawiałem z władzami klubu, więc wiem jaki jest zamysł i cel, w którym klub chce podążać. Przekonano mnie do tej wizji i uważam, że możemy to wspólnie zrealizować. W wielu klubach są częste zmiany trenerów, ale potem nadchodzi stabilizacja. Do tego muszą być jednak wyniki, a także dostrzegalny indywidualny rozwój piłkarzy. Jeżeli spełnimy te kryteria, to popracujemy trochę dłużej. Właśnie dlatego uznałem, że propozycja z Piasta jest bardzo konkretna. Wiążemy się na dłużej i myślę że obie strony będą zadowolone.

Fornalik do Piasta przyszedł tylko z jednym współpracownikiem. Nową twarzą w sztabie szkoleniowym jest jego brat – Tomasz Fornalik:

– W tej chwili sytuacja jest bardzo dynamiczna. Mieliśmy dopiero pierwszy trening z zespołem. Do sztabu dołączył Tomasz Fornalik, który będzie drugim trenerem. Nie jestem w staniem powiedzieć o ewentualnych kolejnych zmianach. W najbliższym czasie okaże się czy one nastąpią. Na razie ruszamy w takim składzie.

Nowy trener Piasta Gliwice odbył już pierwszą rozmowę z zawodnikami, którym zakomunikował, że każdy ma u niego nową kartę i ma szansę na grę. Fornalik dodatkowo nie zamierza mówić o taktyce, bowiem jak uważa, będzie ona zależna od przeciwników:

– Powiedziałem chłopakom, że wszyscy są dla mnie ważni i nikogo nie szufladkuję. Nie stwierdzam, że ten się nadaje, a ten nie… Chce być obiektywny w ocenie ich możliwości oraz przydatności do zespołu.

– Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo one ukierunkowują taktykę przeciwników. Piast to zespół o sporym potencjale, który pozwala punktować i konstruować akcje ofensywne. Natomiast pojawiły się problemy w defensywie, które w poprzednich kolejkach przyniosły nieszczęśliwe przegrane. Oglądałem mecze tej drużyny i postawiłem diagnozę. Wiem nad czym trzeba pracować i tego będę się trzymał.

54-latek wraca do pracy po kilku miesiącach przerwy. Fornalik przyznał, że w przerwie pomiędzy rozgrywkami miał kilka propozycji od klubów, ale do konkretów nie doszło:

– Okres bez pracy był czasem podsumowań i uporządkowania pewnych spraw. Latem parę razy wydawało się już, że podpiszę umowę z innymi klubami, ale to jednak nie nastąpiło. Nie były to jednak zmarnowane miesiące. Przyglądałem się rozgrywkom Ekstraklasy, uczyłem się oraz doskonaliłem, bo przecież w każdym wieku można się rozwijać.

Debiut Fornalika w Piaście Gliwice będzie miał miejsce już w piątek. Popularne “Piastunki” są faworyzowane w starciu z Arką Gdynia. Kurs na ich wygraną w Fortunie to @ 2,22.

________________________________________________________________________

BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułYeray Alvarez znów wygrał z rakiem! Hiszpan wraca do treningów
Następny artykułTammy Abraham zmienił reprezentację