W Sevilli nie ma sentymentów. Zwolniono Eduardo Berizzo

0
Eduardo Berizzo

Ostatnie tygodnie nie należą do najłatwiejszych jeśli chodzi o Eduardo Berizzo. Dopiero co przeszedł operację nowotworu, a zaledwie kilkanaście godzin przed świętami Bożego Narodzenia stracił pracę. Argentyńczyk został zwolniony z pełnienia funkcji trenera pierwszej drużyny Sevilli.

Eduardo Berizzo w ostatnim czasie stał się bardzo popularny, niekoniecznie ze względu na jego umiejętności trenerskie. Sevilla w jednym z meczów Ligi Mistrzów zanotowała niesamowity powrót i przegrywając z Liverpoolem do przerwy 0:3 zdołała doprowadzić po meczu.

Następnie zaczęto spekulować, że bodźcem dla zawodników była wiadomość, którą w przerwie przekazał im trener. Berizzo miał im powiedzieć, że cierpi na raka prostaty. Powiedział im to, jednak dużo wcześniej (podczas cyklu treningowego) – media wykorzystały tę sytuację, aby dodać trochę dramaturgii i stworzyć inną historię

Argentyńczyk tydzień po tym meczu przeszedł operację, a drugiego grudnia został wypisany ze szpitala. Szkoleniowiec już 16 grudnia wrócił do ośrodku treningowego Sevilli, ale na ławce trenerskiej ponownie miał się pojawić w 2018 roku. Tak się jednak nie stanie. Działaczy Sevilli nie przekonało to, że Berizzo kilka dni temu stoczył walkę ze śmiertelną chorobą – nie zadowalały ich ostatnie wyniki drużyny – brak zwycięstwa w czterech ostatnich spotkaniach.

Berizzo na Sanchez Pizjuan pracował od czerwca 2017 roku, kiedy to na stołku trenerskim zastąpił Jorge Sampaoliego, który przyjął ofertę reprezentacji Argentyny. Sevilla pod wodzą 48-latka wygrała 14 spotkań, zremisowała sześć razy i poniosła siedem porażek.