W Kuźni Raciborskiej powstała ulica Roberta Lewandowskiego

0

Mieszkańcy Kuźni Raciborskiej wpadli na nietypowy pomysł i zdecydowali się na nazwanie jednej z ulic imieniem Roberta Lewandowskiego.

Kuźnia Raciborska to malutkie, pięciotysięczne miasto w województwie śląskim. O tym miejscu głośno zrobiło się w czerwcu, gdy miejscowi uczniowie wpadli na pomysł przemianowania jednej z ulic i nazwania jej imieniem kapitana reprezentacji Polski. Do zatwierdzenia zmiany potrzebna była akceptacja radnych oraz samego Roberta Lewandowskiego. Ten nie miał nic przeciwko takiej inicjatywie i Urząd Miasta otrzymał potwierdzenie zgody od Cezarego Kucharskiego, agenta gwiazdy Bayernu Monachium.

Ostatecznie ciekawy projekt doszedł do skutku i zdecydowano się na zmianę nazwy ulicy generała Karola Świerczewskiego. Taka decyzja ma oczywiście związek z ustawą dekomunizacyjną, która zmusza samorządy lokalne do usunięcie z nazw ulic patronów, kojarzących się z Polską Republiką Ludową.

Do oficjalnej prezentacji nowego patrona jednej z ulic Kuźni Raciborskiej doszło 13 października. Niestety, na otwarciu nie mógł pojawić się napastnik, bowiem przygotowywał się do starcia z SC Freiburg. Jak oceniacie ten pomysł? Chcielibyście mieszkać przy ulicy Roberta Lewandowskiego 9?

Już w środę gracze Juppa Heynckesa zmierzą się z Celticiem Glasgow. Według oferty przygotowanej przez bukmachera Fortuna faworytem będą gospodarze, na których zwycięstwo kurs to 1,11. Remis wyceniany jest na 11,0, natomiast zwycięstwo Szkotów na aż 20,00.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułWest Bromwich Albion wykupi Grzegorza Krychowiaka?
Następny artykułWalka pomiędzy Nike a Adidasem trwa