Urugwaj, Meksyk, a w perspektywie Brazylia!

0
Artur Boruc

Polski Związek Piłki Nożnej nie próżnuje. W poniedziałek poinformowano, że reprezentację Polski czekają w tym roku jeszcze dwa spotkania. Drużyna Adama Nawałki sprawdzi się z drużynami ze światowej czołówki. 

10 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie polscy piłkarze zmierza się z Urugwajem, zaś trzy dni później, 13 listopada na Stadionie Energa Gdańsk, zagramy z Meksykiem.

Bilans meczów Polska – Urugwaj wygląda następująco: mamy po jednym zwycięstwie, remisie i porażce (bramki 4:5). Z Meksykiem zaliczyliśmy dotychczas trzy zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki (bramki 9:12).

Na tą wiadomość od razu zareagowali bukmacherzy. ForBET wystawił już na nie kursy:

Polska – Urugwaj
Polska: 2.55, remis: 3.15, Urugwaj: 2.55

Polska – Meksyk
Polska 2.30, remis: 3.15, Meksyk: 2.88.

Spotkanie z Urugwajem będzie też okazją do pożegnania Artura Boruca. W marcu ten 64-krotny reprezentant naszego kraju ogłosił na Instagramie, że kończy przygodę z kadrą narodową.

– Chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych, ze podjąłem decyzje, która nosiłem w sobie od pewnego czasu. Ze względu na zdrowie i już “podeszły” wiek oraz konkurencje, która pozwala spać spokojnie. Ze względu na spokój ducha mojego i mojej rodziny, kończę piękna przygodę z Reprezentacja Polski w piłce nożnej – napisał wówczas Boruc.

Boruc podczas meczu z Urugwajem ma rozegrać 44 minuty. Dzięki temu ostatniemu  występowi w kadrze, kibice mogli mu podziękować za wszystkie wspaniałe interwencje, za wszystkie świetne momenty związane z jego meczami w koszulce z orłem na piersi.

Z Brazylią w marcu?

Wiele wskazuje na to, że do Polski przyjedzie jeszcze jedna ekipa. Rąbka tajemnicy uchyla prezes PZPN, Zbigniew Boniek:

– Z trenerem i sztabem rozmawiamy o spotkaniach wiosennych. Naszą nadzieją i chęcią jest rozegranie meczów z drużynami z najwyższej półki. Chcemy też pojechać na Stadion Śląski. Od dzisiaj zakończyła się epoka w polskiej piłce. Nie będziemy już grali ze słabymi drużynami. W Lidze Narodów będziemy w pierwszym koszyku. Zapominamy, że graliśmy w eliminacjach do mistrzostw świata.  Prowadzimy rozmowy z wieloma federacjami. Nie będę zaprzeczał i prostował. Dopóki nie mamy konkretów to nie będziemy się nad tym rozwodzili. Coś na rzeczy jest – odpowiedział Boniek na pytanie czy możliwy jest marcowy pojedynek z Brazylią. – Umówiliśmy się z trenerem na kawę i stwierdziliśmy, że jak grać towarzysko, to z dobrymi. Ustaliśmy warunki z Meksykiem i Urugwajem. Te mecze będą okazją do sprawdzenia zawodników.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułOliver Giroud – Byłem blisko Evertonu
Następny artykułRobert Lewandowski nominowany do Złotej Piłki