Czesław Michniewicz trenerem reprezentacji Polski U-21

0

Czesław Michniewicz, zgodnie z tym o czym informowały ostatnio media, został oficjalnie zaprezentowany jako szkoleniowiec młodzieżowej reprezentacji Polski.

Zastąpił on na stanowisku Marcina Dornę, który zaliczył bardzo nieudany turniej finałowy mistrzostw Europy, rozgrywany na boiskach w naszym kraju. Polacy zajęli niestety ostatnie miejsce w grupie, notując remis i dwie porażki. Trener Dorna obejmie kadrę U-15.

– Nasza drużyna nie zrealizowała celu, który sobie zakładaliśmy – powiedział Zbigniew Boniek, prezes PZPN dla Łączy nas pika. – Jednak do trenera Marcina Dorny mamy ogromne zaufanie, to osoba znakomicie pasująca do pracy koncepcyjnej, świetny wychowawca. Postanowiliśmy więc, by pomagał jako wicedyrektor sportowy Związku oraz przejął najmłodszą reprezentację Polski do lat 15 – dodał. – W związku z tą zmianą szukaliśmy nowego trenera. Spośród wszystkich kandydatów najlepsze CV miał Czesław Michniewicz. Ma ogromne doświadczenie w piłce ligowej, jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się go przekonać. Mamy nadzieję, że to będzie bardzo owocna współpraca – dodał Boniek.

Nowe rozdanie

Czesław Michniewicz podpisał kontrakt do końca eliminacji UEFA EURO U-21 2019 wraz z automatycznym przedłużeniem w razie awansu. Rywalami Polski będą: Dania, Finlandia, Gruzja, Litwa i Wyspy Owcze. Pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca młodzi Polacy rozegrają 1 września, a przeciwnikiem będzie Gruzja. Nowy szkoleniowiec będzie miał okazję współpracować z takimi zawodnikami jak choćby Jakub Wrąbel, Bartosz Kapustka, Jan Bednarek czy Dawid Kownacki.

– To dla mnie olbrzymie wyróżnienie i nagroda za lata pracy. Nie każdy ma taką okazję, a ja chciałbym ją wykorzystać maksymalnie. Miałem okazję porozmawiać z prezesem Bońkiem, z jego strony dostałem duże zaufanie i oczekiwania. Celem jest awans na UEFA EURO U21, które w 2019 roku odbędzie się we Włoszech. Chcemy tam pojechać z naszymi kibicami – powiedział Michniewicz. – Będę miał okazję pracować z zawodnikami, których sam wybiorę, a to luksus. Oczywiście najważniejsza będzie pierwsza reprezentacja Adama Nawałki. Ale ja już od jutra zaczynam pracę nad budowaniem sztabu, szukaniem zawodników. Będę analizował mecze reprezentantów w Ekstraklasie, niższych ligach i zagranicą – dodał nowy selekcjoner U21.

Trener Michniewicz ostatnio był szkoleniowcem w Bruk-Becie Termalice Nieciecza, z której został niespodziewanie zwolniony w marcu. Wcześniej prowadził między innymi Pogoń Szczecin, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Lecha Poznań czy Zagłębie Lubin. Na swoim koncie ma mistrzostwo Polski z Zagłębiem oraz  Puchar i  Superpuchar Polski z Lechem.

Poprzedni artykułKryzys w Chelsea po możliwym transferze Lukaku do United
Następny artykułMateusz Wieteska w beniaminku Ekstraklasy