Trwa współpraca na linii Lechia – Benfica. Portugalczycy z prawem pierwokupu Pawła Stolarskiego

0

Paweł Stolarski w przyszłości może trafić do jednego z najbardziej utytułowanych portugalskich klubów – Benfiki Lizbona. Portugalczycy nabyli prawa do pierwokupu tego zawodnika.

Nie od dziś wiadomo, że Lechia Gdańsk i Benfica Lizbona lubią ze sobą robić interesy. Pierwszą ich wspólną transakcją był transfer Pawła Dawidowicza do Portugalii. Następnie w drugą stronę powędrowali Joao Nunes oraz Steven Vitoria. Kto wie, czy wkrótce nie dojdzie do kolejnego transferu na linii Lechia – Benfica.

Wszystko ze względu na fakt, że portugalski klub nabył prawa do Pawła Stolarskiego. To oznacza, że Benfika będzie miała pierwszeństwo, jeśli chodzi o zmianę barw klubowych tego zawodnika. Umowa została zawarta do 30 czerwca 2019 roku, czyli do czasu, gdy obrońca jest związany z Lechią Gdańsk.

Włodarze klubu z Trójmiasta o takim ruchu poinformowali za sprawą komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie internetowej:

– Benfica Lizbona uzyskała od Lechii Gdańsk prawo pierwokupu do pozyskania obrońcy Biało-Zielonych Pawła Stolarskiego. Porozumienie między klubami zostało zawarte do końca kontraktu zawodnika z Lechią, czyli do 30 czerwca 2019 roku. W myśl umowy klub z Lizbony będzie miał pierwszeństwo przy ewentualnym transferze Pawła Stolarskiego. Z prawa pierwokupu Benfica będzie mogła skorzystać zarówno podczas letnich, jak i zimowych okienek transferowych.

To nie pierwszy przypadek takiej umowy na linii Lechia – Benfica. Lizbończycy już w przeszłości zapewnili sobie prawo pierwokupu Vanji Milinkovicia-Savic, który ostatecznie trafił do włoskiego Torino FC.

Stolarski w tym sezonie jest podstawowym obrońcą Lechii Gdańsk, a także jest powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 21. 21-latek w obecnej kampanii LOTTO Ekstraklasy wystąpił w 14 meczach, w których zanotował dwie asysty.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułPhilippe Coutinho zasłużył na pochwałę – skupił się na grze w Liverpoolu
Następny artykułGuilherme – Zdecydowanie najlepszy był Miroslav Radović