Triumfator mundialu otrzyma 38 milionów dolarów

0
mistrzostwa świata w rosji puchar

Turniej w Rosji na pewno będzie rekordowy pod jednym względem – zespół, który zostanie zwycięzcą mundialu otrzyma aż 38 milionów dolarów.

Dziś w Kalkucie odbyła się Rada FIFA, podczas której ogłoszono, że łączna pula nagród na przyszłorocznych mistrzostwach świata wyniesie aż 400 milionów dolarów. To o 10 procent więcej w porównaniu do ostatniego turnieju organizowanego w Brazylii.

Każda reprezentacja, która wystąpi na mundialu otrzyma przynajmniej 8 milionów dolarów, natomiast triumfator turnieju otrzyma ogromną nagrodę w wysokości 38 milionów. Zespół, który zostanie pokonany w wielkim finale będzie musiał zadowolić się premią o 10 milionów mniejszą.

Zwycięzcy mistrzostw organizowanych w Brazylii otrzymali 35 milionów. O 3 miliony wzrosną także nagrody dla zespołów, które przegrają półfinały, a także drużyn, które zatrzymają się na ćwierćfinałach. Jeżeli reprezentacja Polski powtórzy wynik z mistrzostw Europy we Francji, otrzyma 16 milionów dolarów.

Spotkanie przedstawicieli FIFA odbyło się dzień przed finałem mistrzostw świata U17 rozgrywanych w Kalkucie. Już w sobotę o godzinie 16:30 naprzeciw siebie staną zespoły Anglii i Hiszpanii. Przypomnijmy, że te reprezentacje grały ze sobą w ostatnich finałach mistrzostw Europy, a po konkursie rzutów karnych lepsza okazała się drużyna z Półwyspu Apenińskiego. Jak będzie tym razem? Według oferty przygotowanej przez bukmachera ForBET faworytem będą właśnie Hiszpanie, na których triumf kurs wynosi 2,25.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
Poprzedni artykułZnamy powołania Adama Nawałki, brakuje Łukasza Teodorczyka
Następny artykułMecz Realu Madryt z Gironą zostanie odwołany?