Trener z Championship zwolniony z klubu w Wigilię

0

Tegoroczne święta niekoniecznie będą miały miły nastrój dla Carlosa Carvalhala. Portugalczyk został zwolniony z funkcji szkoleniowca drużyny występującej w Championship – Sheffield Wednesday. Nie było by nic dziwnego w tym ruchu, gdyby nie fakt, że dokonano go w Wigilię.

“W futbolu nie ma już miejsca na świąteczny nastrój” – to komentarz stacji telewizyjnej BBC na wieść o zwolnieniu Carlosa Carvalhala z Sheffield Wednesday. Portugalski szkoleniowiec w Wigilię dowiedział się, że stracił pracę. Nie ma wątpliwości co do tego, że włodarze klubu występującego na zapleczu Premier League mogli wybrać lepszy moment na podjęcie takiej decyzji.

Sam fakt, że Carvalhal nie jest już trenerem Sheffield Wednesday, nie jest większym zaskoczeniem – drużyna wpadła w spory dołek, czego potwierdzeniem jest seria siedmiu meczów bez wygranej – podopieczni Portugalczyka ostatni raz smak zwycięstwa zaznali czwartego listopada.

O krótki komentarz po utracie pracy pokusił się portugalski trener:

–  Jestem bardzo smutny teraz, ponieważ cieszyłem się pracą w Sheff Wed. Fani byli niesamowici, bardzo im dziękuję za to.

Usprawiedliwieniem terminu podjęcia takiej, a nie innej decyzji, dla działaczy jest napięty terminarz. Sheffield Wednesday w ciągu najbliższych ośmiu dni rozegra aż trzy spotkania ligowe w związku z czym w najbliższym czasie nie będzie dobrego momentu na roszady.

Carvalhal Sheffield Wednesday prowadził od pierwszego lipca 2015 roku. Zespół pod jego wodzą rozegrał 130 meczów – 56 z nich to wygrane. 52-latek wcześniej pracował między innymi w Besiktasie, Sportingu Lizbona czy Bradze.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułKylian Mbappe jest najlepszy od czasów Ronaldo
Następny artykułHenry Onyekuru nabawił się poważnej kontuzji